Yeni MacBook Air Hakkında Her Şey!

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey

Apple’ın merakla beklenen 30 Ekim Özel etkinliğinin yıldızlarından birisi yeni tanıtılan MacBook Air oldu. İşte baştan aşağı yenilenen MacBook Air ve özellikleri!

teknik destek <

Apple’ın 30 Ekim’de New York’ta düzenlediği etkinlikte ilk tanıttığı ürün yeni MacBook Air oldu. Uzun süredir güncellenmeyen ve Apple tarafından unutulduğu düşünülen MacBook Air sonunda Retina ekrana kavuştu. 

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey-7

En çok kullanılan MacBook modeli olan MacBook Air uzun sürenin ardından önemli bir güncelleme aldı. Baştan aşağı yenilen yeni MacBook Air sonunda Retina ekran teknolojisine sahip olacak. MacBook Pro ailesine daha da yaklaşanan yeni MacBook Air’da 13.3 inç büyüklüğünde Retina teknolojili bir ekran bulunuyor. 2560 x 1600 çözünürlüklü toplamda 4 milyon piksel sunan MacBook Air’ın ekranı hayranlık uyandırıyor. 

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey-6

 Yeni MacBook’un özelliklerine gelmeden önce MacBook Air’ın tasarımına göz atalım. Apple’ın MacBook modeline selam çakan bir tasarıma sahip olan yeni MacBook Air genel yapı itibariyle 13” MacBook Pro modellerine benziyor. 

FaceTime HD kamera, Touch ID için parmak izi okuyucusu Force Track destekli genişletilmiş Track Pad ve inceltilmiş bir tasarıma sahip olan MacBook Air ayrıca Siri desteği ve Apple T2 güvenlik sistemine sahip. Yenilenen hoparlörlerle bir önceki nesil MacBook Air’dan çok güçlü bir ses performansı sunan yeni MacBook Air’ın mikrofonları da tamamen yenilendi.

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey-5

Apple’ın yeni MacBook Pro modellerinde kullanmaya başladı geniş track pad alanı MacBook Air’da da kullanılıyor. Kullanıcılar genişletilen alan sayesinde daha kolay bir şekilde macOS deneyimi yaşayabiliyor. 

Yeni MacBook Air Özellikleri!

Intel’in 8. Nesil çift çekirdekli Core i5 işlemcisinden güç alan yeni MacBook Air’ın depolama alanı 1.5 TB’a kadar arttırılabiliyor. 16 GB’a Kadr 2133MHz RAM desteği bulunan MacBook Air böylece büyük bir sıçrama kaydediyor. Apple’ın artık yeni ürünlerinde kullanmaya başladı Thunderbolt 3 girişine sahip olan MacBook Air 12 saate varan kullanım ömrü sunuyor.

MacBook Air Fiyatı!

Apple’ın yeni MacBook Air modeli en uygun MacBook modeli oluyor. 8 GB RAM kapasitesine sahip, 1.6 GHz hızında 3.5 GHz Turbo Boost Core i5 işlemcisi ve 128 GB SSD seçeneceğine sahip olan MacBook Air modeli 1199 dolar fiyat etiketine sahip. Amerika’da bugünden itibaren ön siparişe açılan yeni MacBook Air modeli önümüzdeki haftadan itibaren teslim edilmeye başlanacak. 

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey-10

Ülkemizde 128 GB depolama alanına sahip olan modeli 9.199 TL’den satışa sunulurken 256 GB depolama alanına sahip olan modeli ise 10.799 TL’den satışa sunulmuş durumda. Eğer ki MacBook Air modelini en güçlü özelliklerle satın almak isteyip RAM miktarını 16 GB yaparak depolama alanını ise 1.5 TB’a çıkartırsanız fiyat 20.399 TL gibi astronomik bir rakam oluyor. Yeni MacBook Air modellerinin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor. 

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey-4

Özet Geçmek Gerekirse…

Apple’ın yeni MacBook Air modeli;

Gücünü 8. Nesil Intel Core i5 işlemciden alıyor. Kullanıcılar yeni MacBook Air’ın RAM kapasitesini 16 GB 2133 MHz’e kadar çıkartabileceği gibi depolama alanını da maksimum 1.5 TB SSD yapabiliyor. 

yeni-macbook-air-hakkinda-her-sey-2

13.3 inç büyüklüğünde 2560 x 1600 piksel sunan Retina ekranıyla birlikte gelen yeni MacBook Air’ın işletim sistemi ise macOS Mojave. 12 saate kadar kullanım sunan bir bataryaya sahip olan MacBook Air’ın başlangıç fiyatı ise 1199 dolar. Yeni MacBook Air’ın ülkemizdeki başlangıç fiyatı ise 9.199 TL. 

müşteri hizmetleri