İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yıl 1988 ve Apple Tarihindeki İlk Aygıt Sızıntısı ile Karşı Karşıya!

Eğer ki uzun zamandır AppleFoni’yi takip ediyorsanız, tüm dünya ile eşzamanlı olarak gelecek nesil Apple aygıtları ve Apple’ın gelecek planlarıyla ilgili sızıntıları, söylentileri ve haberleri sizlerle Türkiye’de ilk olarak olarak paylaştığımızı biliyorsunuzdur.

Bu yılın öne çıkan aygıt sızıntısı şüphesiz Apple’ın beta kodu “iPhone 8” olan cihazı tarafında oldu ve gelecek nesil iPhone modeliyle ilgili elliden fazla sızıntıyı sizlerle buluşturduk. Gözüken o ki, cihazın lanse edileceği güne kadar da buluşturmayada devam edeceğiz.

Sızıntı kavramı uzun yıllardır doğrudan Apple aygıtlarıyla birlikte sık sık kullanılıyor ve sosyal medya çağında olduğumuz göz önüne alındığında Apple’ın sırlarını Cupertino’da kilit altına alamayacağı bir gerçek.

Şubat 1988’de yayınlanan aşağıdaki videoda da, teknoloji medyası öncüsü ve Macintosh Today dergisi kurucusu David Bunnell ile yapılan röportaj yer alıyor.

Kısa videoda Bunnell, lansmanına henüz altı ay olan taşınabilir Macintosh aygıtına ilişkin detaylı planları ortaya koyan 160 sayfalık resmi Apple belgesini nasıl yayınlamayı başardığına dikkat çekiyor.

Nitekim Apple, 1991 yılında muazzam derecede üstün olan PowerBook’un yerini alacak olan Macintosh Portable’ını bile o yıllarda sızıntılarla gündeme gelmesini önleyememişken günümüzde ve gelecekte bunu engellemesinin pek mümkün olmadığını zaten her fırsatta görüyoruz.