Şimdi yükleniyor

YouTube Reklam Sistemini Değiştiriyor! YouTube Yeni Reklam Sistemi

YouTube-yeni-reklam-sistemi-nasil-olacak

YouTube Reklam Sistemini Değiştiriyor! YouTube Yeni Reklam Sistemi

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

YouTube reklam sistemi değişiyor, Yeni YouTube reklam sistemi nasıl olacak? YouTube reklamların dan para kazanan YouTuber’ları yakından ilgilendirecek olan haber gündemde şok etkisi yarattı.

teknik destek

Özellikle Youtube reklamlarından gelir elde eden bir çok kişiyi yakından ilgilendiren bu haber, gündem de bomba etkisi yarattı desek yalan olmaz. Sosyal medya uygulamaları arasında en geniş kapsamlı platformlarından biri haline gelen YouTube, video paylaşım sistemini bir gelir kapısı haline getirmeyi başardı.

Video paylaşımları yapan kullanıcıları bir nevi YouTuber olarak kendi ekibine kattığını biliniyoruz. Fakat söz konusu paylaşılan video dan gelir elde etmek olunca, YouTube sırf para kazanmak için içerik paylaşan kanalları cezalandırmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde deterjan yeme videolarını sağlığa ve gençliğe zararlı olduğu gerekçesiyle deterjan yeme videolarını kaldırması ve YouTube değişim elçilerine verdiği destekle sosyal medya takipçileri tarafından takdir edilen YouTube, içerik çöplüğüne dönen platformunu daha temiz bir yer haline getirmeye kararlı olduğu anlaşılıyor.

Bundan böyle YouTube, tespit ettiği uygunsuz içerikli videolar üreten kanalların reklam verme haklarını elinden alabilecek. Bununla da kalmayan YouTube, eğer gerekli görürse kanalın aramalarda bulunabilirliğini ve videolarının ön plana çıkartılmasını engelleyebileceğini duyurdu.

teknik destek