Şimdi yükleniyor

YouTube’un iOS sürümüne ‘Gece Modu’ özelliği geldi, Nasıl Kullanılır?

gece modu

YouTube’un iOS sürümüne ‘Gece Modu’ özelliği geldi, Nasıl Kullanılır?

Son Güncelleme tarihi 15 Mart 2018 by Harun Ünal

Özellikle kişilerin gece parlak ekrana bakması, hem sağlık konusunda hemde diğer konularda birçok rahatsızlık sunar. YouTube bu konuda iOS güncellemesi yaparak “gece modu” özelliğini kullanıcılara sundu. iOS’ta Youtube gece modu nasıl açılır?

teknik destek

Google‘ın daha önceden sunduğu bu güncellemeyi, iOS güncellemesi ile beraber kullanabileceğiz. Çok büyük bir kitlenin merakla beklediği bu yeni özellik ile geceleri YouTube kullanımları daha rahat olacak.

Beyaz ışık etkisini en düşük seviyeye indiren ve gece kullanımlarını kolaylaştıran yeni tema ile tıpkı masaüstü gece modu gibi kullanabileceksiniz. Güncellemenin getirdiği bu yeni gece moduna geçiş yapmak ise çok basit.

1-1 YouTube'un iOS sürümüne 'Gece Modu' özelliği geldi, Nasıl Kullanılır?

YouTube Gece Modunu Nasıl Kullanırım?

Eğer biraz şanslıysanız güncellemeden sonra iOS Youtube uygulamasını açtığınızda ‘gece modu’nu kullanmak ister misiniz diye size bildirim gönderir. Sizde ‘aç’ derseniz geçiş yapmış olursunuz.

2-5 YouTube'un iOS sürümüne 'Gece Modu' özelliği geldi, Nasıl Kullanılır?

Diğer geçiş yapma ise uygulamanın sağ üst köşesinden hesap simgesine dokunun ve ayarlar sekmesine giriş yapın. Daha sonra ‘gece modu’ özelliğine geçiş yapmak için koyu temaya geçiş yapın.

Çok şık ve kullanışlı olmasıyla beraber göz dostu olan yeni güncelleme iOS kullanıcılarını fazlasıyla tatmin edecek gibi duruyor. Karanlık Tema özelliği bulunmayan kullanıcıların App Store üzerinden güncelleme yapması gerekiyor.

teknik destek