Şimdi yükleniyor

Yüzünüzü Görünmez Hale Getiren Enteresan Uygulama!

Gizemli iOS Uygulaması

Yüzünüzü Görünmez Hale Getiren Enteresan Uygulama!

Son Güncelleme tarihi 28 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

Yüzünüzü görünmez hale getirecek bir uygulama çok yakında App Store’daki yerini alabilir. Böyle bir uygulamanın amacının ne olduğu hakkında yorum yapmak mümkün değil ancak böyle bir uygulama için mevcut teknolojiler yeterli. Özellikle iPhone X’de yüz tanıma özelliğini oldukça güçlü hale getiren TrueDepth kamera sistemi ile bu mümkün.

teknik destek

Geliştirici Kazuya Noshiro, Twitter’da geliştirdiği uygulamasının konsept videosunu yayımladı.

Uygulama, kameraya bakan kullanıcının yüzünü kamufle etmek için TrueDepth kamera sistemini kullanıyor. Uygulama, yalnızca kullanıcının yüzünü gizliyor. Gözler, saçlar ve vücudun geri kalan kısmı görünür bir şekilde kalıyor. Sonuç olarak ortaya ürpertici bir görüntü çıkmış oluyor.

Uygulama ile kullanıcılar kendi yüzünü görebiliyorlar. Yalnızca karşı taraf için yüz gizleniyor ve başın hareketine göre yüz efekti mükemmel bir uyum esasında kullanılabiliyor. Geliştirici, uygulamanın aslında ne için kullanılacağını henüz açıklamadı ancak konseptin oldukça etkileyici olduğunu belirtmek gerekiyor.

Gizemli uygulamanın App Store’da yayımlanıp yayımlanmayacağı şimdilik bilinmiyor. En azından geliştiricinin hedefinde uygulamayı yayımlamak var ancak App Store editörlerinin böyle bir uygulamaya izin verip vermeyecekleri şimdilik belirsiz.

teknik destek