Şimdi yükleniyor

2018’de Tüm iPhone Modellerinin Ekranı OLED Olacak!

iPhone 8 vs iPhone 7 Plus

2018’de Tüm iPhone Modellerinin Ekranı OLED Olacak!

Son Güncelleme tarihi 6 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Bu sonbaharda iPhone 8’in piyasaya sürülmesiyle doğal olarak 2018 iPhone dizilimi değişmeye başlayacak. Apple’ın yıllar öncesinden iPhone’ları tasarlamaya başladığı biliniyor; bu da 2017 iPhone modelleri sonrası hazırlık çalışmalarının yapıldığı anlamına geliyor. Nikkei’nin kaynaklarına göre Apple, 2018 yılında üç yeni iPhone’u piyasaya sürecek ve hepsi OLED ekrana sahip olacak.

Elbetteki Apple’ın cihazları için planlarını uzun vadeli yaptığı biliniyor ve yeni iPhone tasarımlarını yıllar öncesinden planlıyor. Ancak cihazın piyasaya sürülmesine yakın nihai cihaz tasarımı belirleniyor.

Bugün Nikkei’nin verdiği bilgilere göre, Apple 2018’de üç yeni iPhone modelini piyasaya sürmeyi düşünüyor. 2018 yılına ve 2018 yılının sonbaharına ne kadar uzak olduğumuz göz önüne alındığında, bu habere belli bir mesafeden yaklaşmak önemli. Çünkü son ana kadar pek çok şey değişebilir.

Apple, bu yılda üç yeni iPhone modelini piyasaya sürecek. Bunlar; LCD ekranlı ve standart donanım yükseltmeleri ile iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ve OLED ekranlı iPhone 8 olacak.

2018 yılındaki cihazlar ise tasarımları ile tümüyle farklı olacaklar. Her şeyden önemlisi ise tıpkı iPhone 8’de olduğu gibi üçünün de ekranı OLED olacak. Bu, Apple’In hali hazırda LCD tabanlı iPhone’larının satışını bir süre sonra noktalayacağı anlamına geliyor. The Korea Herald’ın paylaştığı daha önceki bir raporda, iPhone 9’un 5.28 inç ve 6.46 inç OLED ekran ile iki farklı boyutta geleceği bilgisi paylaşılmıştı.

Bu hafta başlarında, Apple’ın OLED üretim tesislerini genişletmek ve üretim miktarını artırmak için LG’nin altyapısına yatırım yaptığı bildirildi. iPhone 8’in 5.8 inç OLED ekranı sadece Samsung tarafından üretilecek ve Apple mümkün olan üretici ile anlaşma yaparak tedarik zincirini çeşitlendirmek istiyor.

Apple’ın tüm ürünlerinde OLED ekranını kullanmaya başlamasıyla, yetkili OLED üreticilerine duyulan ihtiyacın daha da artacağı, üretici sayısının ve üretim performansının da yatırımlarla artacağı bildiriliyor. Nikkei, OLED ekranlarının üretiminde bir sorun yaşanmazsa Apple’ın gelecek nesil iPhone’larında OLED ekranı artık üst seviyede bir donanım olarak değil standart olarak sunacağını söylüyor.

teknik destek