Şimdi yükleniyor

5.8 inç iPhone 8’de Kavisli OLED Ekran Yer Almayabilir!

5.8 inç iPhone

5.8 inç iPhone 8’de Kavisli OLED Ekran Yer Almayabilir!

Şimdiye kadar, iPhone Edition‘ın (iPhone 8 veya iPhone X olarak da adlandırabilirsiniz) fiziksel bir ana ekran düğmesi ve neredeyse çerçeveye sahip olmayan kavisli bir 5.8 inç OLED ekrana sahip olacağının pek çok uzman tarafından dillendirildiğini duyduk. Bununla birlikte, giderek artan sayıda analist ve kaynak iPhone Edition’ın sadece 2.5D kavisli (mevcut iPhone’ların ekranı gibi) ekrana sahip olacağına inanıyorlar.

IHS Markit analisti Wayne Lam’ın MacRumors’a verdiği bir demeçte, araştırmasına ve analizlerine dayanarak, Apple’ın mevcut 2.5D kavisli iPhone modellerinin ekran tasarımına benzeyen özel OLED ekranlı bir iPhone tanıtacağına inandığını söyledi.

teknik destek

Ayrıca analist, Apple’ın LG’ye benzer şekilde ekran genişliğinde bir yenilemeye gideceği ve 2 kat daha uzun olan yeni bir ekran-kasa oranını da kullanacağını ekledi. Bu yeni ekran-kasa oranını, telefonun ön kısmının tamamının ekranı kaplamasını sağlayacak ve daha fazla içerik görüntüleme imkanı sunulacaktır.

Geçen ayki bir TrendForce raporunda da Apple’ın iPhone 8’de kavisli bir OLED ekran kullanmayacağı iddia edilmişti. Apple’ın iPhone Edition prototipini kavisli bir ekranla test etmesi olasıydı ve bu da bu tip söylentilerin ortaya çıkmasına neden oldu. Ama Cupertino merkezli şirketin şimdi fikrini değiştirdi görülüyor.

Apple’ın iPhone Edition’da kavisli bir OLED ekran kullanmaması aslında çok mantıklı duruyor. Kavisli OLED ekranlar oldukça estetik bir görünüme sahip olsalarda işlevsellik bakımından çok kısıtlılardır. Aslında, kavisli yapı telefonun ergonomisini kötüleştirebilir. Çünkü kazayla cihazın düşmesi ve ekranının hasar alma riski artmaktadır.

teknik destek