Şimdi yükleniyor

iPhone 8, “iPhone Edition” Olarak Anılabilir!

iPhone 8

iPhone 8, “iPhone Edition” Olarak Anılabilir!

Son Güncelleme tarihi 8 Mart 2017 by Müşteri hizmetleri

Japon internet sitesi Mac Otakara’nın yeni bir raporuna göre, Apple, Eylül etkinliğinde iPhone 7s ve 7s Plus’la birlikte “iPhone Edition” olarak anılan, ABD fiyatı 1.000 dolardan fazla olacak olan üst düzey modelini, iPhone 8’i duyuracağını doğruluyor.

teknik destek

Rapor, Apple’ın şu anda iPhone 8 adına birden çok prototipi test ettiğine dikkat çekiyor. Prototipler üzerinde ekran teknolojisi ve ek teknolojiler deneniyor. Bazı prototiplerde LCD ekran kullanırken bazılarında AMOLED kullanılıyor. Prototipler ana ekran düğmeli veya ana ekran düğmesiz olarak testlerde yer alıyorlar. Ayrıca Apple, prototipler üzerinde cam, alüminyum ve beyaz seramik kasayıda test ediyor.

Mac Otakara’ya göre Apple, üretim için hangi türde malzeme ve teknolojiler sağlaması gerektiğini ölçmeye çalışıyor. Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, Nikkei ve Wall Street Journal, iPhone 8’in bir OLED ekrana sahip olacağını, 4.7 inç ve 5.5 inçlik modellerin ise LCD ekran teknolojisi ile geleceklerini hep bir ağızdan doğruluyorlar.

Mac Okatara, 5 inçlik bir ekran, kablosuz şarj ve çift lensli arka kamera ile iPhone 8’in geleceğinden emin olduğunu söylüyor. Mac Otakara’nın bahsettiği 5 inçlik ekran, ekrandaki kullanılabilir alanı ifade ediyor. iPhone 8’in kabaca 4.7 inç iPhone boyutunda olması ama uçtan uca ekranının 5.8 inç boyutunda olacağı belirtiliyor. Sanal ana ekran düğmesinin kapladığı alan çıkarıldığındaysa kullanılabilir ekran alanının 5.1 inç olacağı öngörülüyor.

teknik destek