Şimdi yükleniyor

Amerika’dan iPhone X Alacaklar Aman Dikkat!

sim-Free iPhone X

Amerika’dan iPhone X Alacaklar Aman Dikkat!

Son Güncelleme tarihi 30 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Henüz Türkiye’de iPhone X’in ne zaman satışa sunulacağı belirsiz. Tek belli olan şeyi fiyatı ve 64GB depolama kapasiteli model 6.099 TL, 256GB depolama kapasiteli model ise 6.899 TL’den piyasadaki yerini alacak. Açıklanan fiyatların oldukça yüksek olması müşterileri iPhone X’i yurtdışından özellikle de Amerika’dan almaya itiyor ancak burada ince bir detay söz konusu.

teknik destek

Amerika’dan iPhone X 64GB’ı vergiler dahil (ortalama yüzde 10) 1.098 dolara yani mevcut kur ile 4.147 TL’ye, iPhone X 256GB’ı ise vergiler dahil (ortalama yüzde 10) 4.775 TL’ye satın alabiliyorsunuz. iPhone X’in en ucuz olduğu ülkenin Amerika olması müşterileri buraya çekiyor ancak şu anda ön siparişle satılan ve yakında mağazalar üzerinden satışı yapılacak olan iPhone X modellerinin tamamı operatörler üzerinden satılıyorlar yani SIM-free değiller. Bu da Amerika’dan alacağınız iPhone X’i Türkiye’de direkt kullanmayacağınız, yalnızca AT&T, Sprint, T-Mobile ve Verizon ile SIM kartı ile kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Bu operatörlerin ülkemizde faaliyet göstermediği göz önüne alındığında satın aldığınız cihazı ülkemizde kullanmanız mümkün olmayacaktır.

SIM-Free-iPhone-X-Locked Amerika'dan iPhone X Alacaklar Aman Dikkat!

Elbetteki bu durumu çözmek için bazı yöntemler mevcut ancak bunun için yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabilir veya çözülemeyen engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, bir süre daha beklemeniz veya Avrupa ülkelerine yönelmeniz gerekiyor. Euro’nun durumu göz önüne alındığında Avrupa ülkelerinden iPhone X’i satın almak pek karlı olmayacak, hatta hiç mantıklı olmayacaktır.

SIM-free iPhone X’lerin Amerika’da ne zaman satışa sunulacağı şimdilik belirsiz. 3 Kasım’dan kısa süre önce veya kısa süre sonra SIM-free iPhone X’ler Apple Store, Apple Online Store ve pek çok teknoloji mağazalarındaki yerini alacaktır. Bunun ne zaman olacağını ise bekleyip göreceğiz.

teknik destek

15 yorum

comments user
kturkay

sim-free iphone almazsanız ABD den. TR de asla kullanamazsınız.
ben metropcs store dan aldım hatla birlikte, ABD den alınan simlocked tleefon TR de çalışmıyor. açmanın tek yolu 6 ay metropcs hattını kullanacaksın para yatıracaksın sonra rica edeceksin unlock yapsınlar. rsim12 gibi bir yöntem var ama geçici. jailbrk yemiyor artık apple önlem almış. eee tr desin. ABD de olmadıgın için hattı da kullanamıyorsun parasını yatıramıyorsun vs. dolayısıyle telefonu asla kullanamıyorsunuz. geçmiş olsun.

özetle ben 800 dolarlık kazık yedim apple dan. siz yemeyin.
asla “sim-free & unlocked” degilse telefon almayın ABD de falan. bu yediğim kazığı asla unutmayacağım.
telefon alırken mutlaka sorun “is it sim-free unlocked or career-locked?” bunu sorun. ben ettim siz etmeyin.

comments user
freelancer51

Amerika’dan aldıklarınızı getirtmek için, ürün aldığınız firmayı değilde kargo şirketlerini kullanırsanız genellikle daha az masraf çıkar. Viabox’ı tavsiye ederim. Hem 1 gün içerisinde gönderim yaptıkları için diğerlerinden (myus.com, fishisfast, borderlinx, shipito, ws1 v.b) çok daha hızlı hem de paketlerinize ait anlık görüntü alabiliyorsunuz. Ayrıca hesap kullanım ücreti, kayıt ücreti, işletim ücreti, efendim şu ücreti bu ücreti v.b gizli saklı herhangi bir ücret yok.

comments user
MuratM

Yalan yanlış haber yapıyorsunuz! ABD’de sim free cihaz da satılıyor. Sim free olmayanlar da yanında gelen kartı kullanma şartı aranmıyor. Telefonu açtığında o sim kart takılı olmasın yeter, bu kadar basit.

comments user
GokhanR

Arkadaşlar şuan abd deyim 3 ay sonra geri döneceğim AT&T mağzası buldum burdan almalımıyım a1901 modeli buldum. Alırken birşey demem gerekiyor mu ? yardımcı olursanız cok sevinirim

comments user
Devrim Değirmenci

7 plusı AT&T’den aldım ben de kullandım. Ama bana söylenen AT&T ve T-Mobile alırsan sorun yaşamazsın dediler. Verizon ve sprint çalışmayabilir dediler. Arkalarındaki seri numarları da farklıydı. Tam bir kaos . San Francisco Apple storedaki eleman bunu söyleyen.

  comments user
  Nashquaeff

  Merhabalar. Belirteyim ki, Türkiye’de GSM tabanlı operatörler olduğu için, “with T-Mobile ya da AT&T sim” ile gelen unlock iPhone’lar çalışıyor.

  Sprint ve Verizon gibi CDMA tabanlı telefonları almayın!

   comments user
   Devrim Değirmenci

   Teşekkür ederim bilgi için ..

comments user
Nashquaeff

Arkadaşlar herkese merhaba. Söz konusu durumu, bizzat ABD’den iPhone 6 ve 7 Plus getirtip kullanan birisi olarak yanıtlayacağım. Sitedeki bilgi maalesef yanlış. Durumun aslı şu: Beraberinde sim-hatlı gelen telefonlar unlock olduğu müddetçe Türkiye’de çalışıyor. Şayet alan kişi, ABD’de Apple storeda telefonu açtırıp aktifleştirme işini asla yapmamalıdır (iTunes ile görevlilerce yapılacak hesap aktivasyonu). Telefonun Hatlı gelmesinin anlamı ise şu: “Bunu telefonunda kullanabilirsin yanında veriyorum” demek. İster kullanırsınız, ister kullanmazsınız, o sizin bileceğiniz iş. Diğer taraftan bazı telefonlarda simkart yuvası olmuyor yani Kart, telefona yedirilmiş şekilde geliyor. Bunlar ise Türkiye’de çalışmaz uyarayım.

Sonuç: Sim kartı promosyonlu telefonlar, unlock ise, bunun anlamı,sadece yanında kart gelen telefondur ve ABD’de açılıp aktifleştirilmediği müddetçe, Türkiye’de açılıp istediğiniz öperatörle güvenle kullanabilirsiniz.

Saygı ve selâmlarımla…

  comments user
  Nashquaeff

  Bu arada, belirteyim ki, Türkiye’de GSM tabanlı operatörler olduğu için, “with T-Mobile ya da AT&T sim” ile gelen unlock iPhone’lar çalışıyor. Sprint ve Verizon gibi CDMA tabanlı telefonları almayın.

comments user
cem

arkadaş aslı astarı nedir cuma günü arkadaşım gidiyor aldırıcam ama korktum şimdi :/

comments user
Erkan

yanlış bilgi. siteye yakışmadı. yazı yazmak için yazmayın rica ederim.

comments user
xxx

Tamamen yanlış bilgi. Yıllardır iphonelarımı Amerika’dan getirtip Türkiye’de IMEI kaydını yaptırtık hiç sorunsuz Turkcell hattımla kullanıyorum. AT&T ve Verizon operatörlü cihazları da kullandım hiçbir zaman sorun olmadı.

comments user
Hasan

Eser bey sıkıntı olmuyor değil mi hiç başka kart denediniz mi

comments user
eser

ne alaka ben geçen sene iPhone 7+ AT&T aldım. hiç bir şey yaptırmadım sadece telefonu ilk açılımını yaparken turkcell sim kart ile kullandım. hiç bir sıkıntı olmadan kullanmaya devam ediyorum…

Yorumlar kapalı.