Apple’dan Geliştiricilere iPhone X Uyarısı!

iPhone X Uygulama Uyumluluğu

Teknoloji devi Apple, 3 Kasım’da piyasaya çıkacak olan iPhone X için geliştiricileri uygulamalarını güncellemeleri konusunda uyardı.

teknik destek

5.8 inçlik OLED ekranı ile neredeyse çerçevesiz bir yapıya sahip olan amiral gemisi iPhone modelinin ekran tasarımı tüm uygulamaları etkiliyor. TrueDepth kamera sisteminin yer aldığı çentik sebebiyle uygulama tasarımların iPhone X’e özel olarak uyarlanması gerekiyor.

iPhone X Uygulama

Apple, geliştirici bloğunda yayınladığı bir mesaj ile uygulamaları Xcode 9’un iPhone X simülatörü ile test edilmesi ve tasarımsal uyarlamaların bu simülatör doğrultusunda yapılması konusunda uyarıyor. Çünkü iPhone X ile tasarımsal anlamda uyumlu olmayan uygulamaların kullanıcılar tarafından iPhone X’e indirilmesine izin verilmemesi gibi bir uygulama söz konusu olabilir ve Apple geliştiricilerin bu durumdan etkilenmesini istemediği için hazırlıklarını yapmasını istiyor.

27 Ekim’de 55 ülkede ön siparişe sunulan ve 3 Kasım’dan itibaren müşterilere ulaştırılmaya başlanacak olan iPhone X’in piyasaya çıkmasına artık oldukça sınırlı bir süre kalmış durumda. Ön sipariş veren müşterilerin bir kısmı UPS kargo aracılığıyla durum sorgulaması yapabilmeye başladılar bile. Bu da bazı şanslı müşterilerin 3 Kasım sabahında iPhone X’ine kavuşacakları anlamına geliyor.

müşteri hizmetleri