Android desen şifresini unuttum kilidi kırma

Android desen şifresini unuttum kilidi kırma

Android desen şifresini unuttum telefonun kilidini kırmak için ne yapılması gerekli detaylarıyla haberimizde.

teknik destek

Android kilit ekranı şifresinin unutulması çoğu telefon kullanıcısının başına geliyor. Bazen kendimizden kaynaklı, bazende başkaları kaynaklı şifre sorunuyla karşılaşılıyor. Çözümü için ilk akla gelen “hard reset” oluyor.

Bazı telefonlarda ve modellerde bu işlem değişebiliyor. Biz genel olan 3-4 seçeneği yazıda paylaşacağız. Android desen kilidini açamayanlar yorumla modeli yazıp yardım isteyebilirler.

Hard reset nasıl yapılır? 

Telefon kapalı olacak, ses açma, menü ve açma tuşuna aynı anda 5 veya 10 saniye basılı tutulacak.

  • Ses açma ve cihaz açma tuşuna basılı tutunuz.
  • Menü ve cihazı açma tuşu.
  • Ses açma ve cihaz açma tuşu.
  • Ses kısma, menü ve açma kapatma tuşu.
  • Ses kısma ve cihaz açma tuşu.

Android desen şifresini unuttum

Ekran cihaz marka veya Android logosu gelmesi gerekiyor. Geldiyse birazdan hard reset adımlarıyla karşılaşacaksınız. Cihaz eğer yeniden başlarsa yine aynı adımları yapınız. Ama bu sefer 10 saniye basılı tuttuktan sonra tuşları bırakınız.

Factory resetle işlem yapılacak. Bu seçeneğe ses tuşlarıyla gelip güç veya menü tuşuyla seçeneği onaylayacaksınız. İşlem olduysa tekrar güç veya menüye basıp cihazın açılmasını bekleyiniz.

Hard reset atmadan veriler silinmeden desen kilidi açma

Bu işlem biraz zor. Ücretli bazı programlarla işlem yapılabiliyor. Onlarda tüm marka ve modellere garanti vermiyor. Bunun dışında yetkili servislerle görüşebilirsiniz.

Android altyapısında telefon kullanan kişiler, özel alanlarını korumak ve bilgilerinin kolaylıkla telefonlarından alınmaması için, ekran kilit şifreleri oluşturmaktadır. Bazen sayı grubu, bazen ise çizim tekniği ile yapılan şifrelemeler; bazı durumlarda kullanıcıların başına yeni problemler çıkartmaktadır. Kullanıcılar, Android telefonlarının kilit ekranının şifresini unuttukları zaman, telefon içerisine herhangi bir şekilde erişim sağlayamazlar. Böyle bir sorun yaşayan kullanıcıların, önlerinde iki seçenekleri bulunmaktadır. Direk teknik servise gitmek ve bundan kaynaklı olarak telefonlarındaki bilgilerin tamamen silinmesini izlemek ya da uzmanlar tarafından oluşturulan kilit ekranı şifresinin unutulması ile ilgili çözüm yollarını denemek. İkinci yolu tercih edenler için çözüm yolu sıralaması aşağıda verilmektedir.

Ekran kilidinden kaynaklı yedekleme

Ekran kilidi her ne kadar kilitlenmiş olsa da, kullanıcıların yapmaları gereken Android cihazlarını bir bilgisayara bağlamak ve içindeki verileri bilgisayara kopyalamaktır. Bu sayede gerçekleştirilecek sıfırlama ve fabrika ayarlarına dönme işlemlerinden önce, verilerin korunarak güvence altına alınması sağlanacaktır. Bunun için cihazınızın modeline göre veri transferini sağlayan uygulamalar, kullanıcısı olduğunuz telefon üreticisinin resmi internet sitesinde yer alacaktır.

Ekran kilidi sonrası telefonu sıfırlamak

Ekrandaki kilit ekranının şifresinin unutulması, aslında kullanıcıların geri dönülmez şekilde sadece bir tek işlemi gerçekleştirmelerine sebep olacaktır. Fabrika ayarlarına döndürme işlemi sonrasında, kişisel bilgiler gidecek ve telefon içerisinde yer alan bütün mesajlar, fotoğraflar ve dosyalar silinecektir.

Android desen şifresini unuttum‘ ve ‘Android desen kilidini kırma‘ şeklinde aramalarla ilgili konulara ulaşabilirsiniz. Huawei hard reset yazımıza da bakalım mı?

müşteri hizmetleri