Şimdi yükleniyor

Android ekran kilidi şifresini kaldırma

Android ekran kilidi sifresini kaldirma

Android ekran kilidi şifresini kaldırma

Son Güncelleme tarihi 20 Mayıs 2020 by Teknoloji Haber

teknik destek

Android sisteme sahip akıllı telefonlarda ekranı kilitlemek için farklı yöntemler bulunur. Parmak izi, pin kodu, şifre ve desen kilitleri bunlara örnektir. Ekran kilidi konulmasında kullanım amacına göre farklı nedenler vardır. Kimisi güvenlik amaçlı kimisi çocuklar için kilit koyabilir. Koyulan kilitleri zamanla kaldırmak veya değiştirmek isteyebiliriz. Bu yazımızda Android ekran kilidi desen şifresini kaldırma işleminin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde öğreneceksiniz.

Android ekran kilidini açma

Telefonun güç düğmesine basarak ekranı açıyoruz. Ekran da daha önce oluşturduğumuz desen şifresi istenir. Deseni oluşturup kilidi açıyoruz. Her model için farklı olabiliyor o yüzden kendi telefonunuzda ana menüyü açıyorsunuz.

  1. Ana menüde bulunan dişli ikonuna dokunarak ayarlar menüsüne girilir.
  2. Ayarlar menüsünde çok sayıda işlem basamağı olan menü karşımıza çıkacak. Bu menüde güvenlik yazısına dokunarak güvenlik menüsü açılır.
  3. Güvenlik menüsünde ekran kilidi yazan bölüme dokunuyoruz. Telefon desen şifrenizi girmemizi isteyecek. Desen şifremizi girince karşımıza yeni bir ekran çıkacak. Bu ekranda yok, kaydırma, pin, şifre gibi seçenekler göreceğiz. Yok yazısına dokunursanız telefon hiç bir şekilde ekran kilidi koymayacak. Bu durumda güç düğmesine basmanız yeterlidir.
  4. Kaydırma yazısını seçerseniz, güç düğmesine dokunduktan sonra ekranda parmağınız ile kaydırma hareketi yapmanız istenir. Bu hareketi yapınca ekran açılır. Yok tercihini veya kaydırma tercihlerinden birini kullanarak desen şifresini kaldırma işlemi tamamlanır.

Ekran kilidi kırma işlemlerden sonra veriler silinir ve model kilidi kalkar. Veriler silinmeden ekran kilidini açmak isteyenler teknik servislerle iletişime geçsin. Bazı modeller için iş gören programlar olabiliyor.

Yapılamayan işlemler için ROM atılması gerekiyor. Bazen hard reset olmuyor ekranda ! ünlem çıkabiliyor.

android.1jpg Android ekran kilidi şifresini kaldırma
Android ekran kilidi şifresini kaldırma
teknik destek