Şimdi yükleniyor

Android iPhone taşıma ve rehber nasıl aktarılır?

Android iPhone taşıma ve rehber nasıl aktarılır?

Android iPhone taşıma ve rehber nasıl aktarılır?

Son Güncelleme tarihi 15 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Android iPhone taşıma en kolay yöntemini öğrenmek ister misiniz? Android telefondaki veriler, iPhone telefona nasıl taşınır? Android iPhone taşıma uygulamasıyla fotoğraflar, videolar, WhatsApp, mesajlar ve Android rehberi iPhone’ a taşıma gibi…

teknik destek

Çoğu kullanıcı telefon değiştirince eski telefondaki verileri yeni telefona taşırken veri kaybıyla karşılaşır. Eskiden bu sorun daha sık olurdu zamanla bu kayıpların oranı daha aza indi.

Doğru uygulama ile Android iPhone aktarma çok kolay olabilir. Android cihazdaki tüm verileri iPhone’ a taşımak ister misiniz?

Bir Android akıllı telefondan bir iPhone’a kişileri, uygulamaları, fotoğrafları ve müzikleri nasıl taşıyabilirsiniz? Elbetteki Apple’ ın “Move To iOS” uygulaması ile ve tercih edebileceğiniz birkaç alternatif yöntemle…

Eğer ki Android’ten iPhone’a geçiş yapmayı düşünen bir kullanıcı iseniz, iPhone’a müzikleri, fotoğrafları, videoları, kişileri, takvimi ve diğer benzeri içeriklerinizi aktardığınızdan ve herhangi bir verinin kaybolmadığından emin olmak isteyeceksinizdir. Ve bu noktada kesinlikle doğru yere geldiniz.

Android iPhone taşıma uygulaması

İyi haber şu ki, kişileri ve diğer verileri Android telefonundan iPhone’ a aktarma işlemi o kadar basit ki hiç zorlanmadan geçiş yapabilirsiniz.

Geçiş işleminde temel ilke, buluta veya bir masaüstü cihaza yedekleme yapmak ve daha sonra yeni cihazınıza bu yedeği senkronize etmektir. Daha da iyisi, Apple bu işlemi boyunca size rehberlik edecek, Android için özel olarak geliştirdiği uygulaması ile çözüyor.

android-iphone-tasima-3-2 Android iPhone taşıma ve rehber nasıl aktarılır?

Android iPhone aktarma

Android’ ten iPhone’ a kolayca geçiş yapın! iOS 9 piyasaya çıktığında, bir kullanıcının kişilerini, mesajlarını, fotoğraflarını, videolarını, web yer işaretlerini, e-posta hesaplarını, takvimini, duvar kağıtlarını, DRM içermeyen şarkı ve kitaplarını kablosuz olarak aktarmasına olanak tanıyan, Move To iOS uygulaması kullanıma sunuldu. Bu uygulama aracılığı ile bir Android telefondan iOS 9, iOS 10, iOS 11 ve iOS 12 çalıştıran bir iPhone’a kolayca geçiş yapabilmek mümkün. Tabi güncelleme ile ileride çıkacak iOS 13 içinde destek yapısına sahip olacaktır.

Ayrıca bu uygulama, verilerin taşıma işlemi sırasında bazı akıllı önerilerde bulunulacaktır. Android cihazınızdan bulunan uygulamalar ve bu uygulamalardan App Store’da yer alanları -ücretsiz olanları- bir dokunuşla cihazınıza yüklemeniz önerilecektir. Android’te sahibi olduğunuz ve iOS için mevcut olan tüm ücretli uygulamalar ise App Store’daki istek listenize eklenecektir.

İşlem tamamlandıktan sonra, Android için geliştirilen bu özel uygulama yararlı bir şekilde kullanıcılara Android telefonlarını geri dönüştürmelerini önerecektir. Bu tümüyle çevre dostu nedenlerden dolayıdır.

Android iPhone taşıma programı: Apple’ın Move To iOS uygulaması Google Play Store’da yer almaktadır. Uygulama için incelemeler acımasız Android kullanıcıları tarafından yapıldığı için karşılaşacağınız tablo sizi hayrete düşürebilir ancak buna takılmayın. (Move To iOS uygulamasını Google Play’ dan indirebilirsiniz)

Bu uygulama, Android’ten iPhone’a geçiş işlemini en basit hale getirmek için tasarlanmıştır ancak geçiş işleminin başka yolları da var.

Kişilerinizi, Android’ten iOS’a aktarmanın iki yolu vardır. Her ikisini de sizin için aşağıda özetleyeceğiz ancak Android telefonunuzu uzun süre kullandıysanız, belirttiğimiz yöntemleri sırasıyla denemenizi öneririz.

android-iphone-tasima-3-1 Android iPhone taşıma ve rehber nasıl aktarılır?

Google hesabınızı kullanın

Android telefonunuzu ve Google hesabınızı (Gmail, Google Play vb.) herhangi bir süredir kullanıyorsanız, tüm kişileriniz Google hesabınızla ilişkilendirilmiş olmalıdır. En azından sık kullandığınız kişilerinizin ilişkilendirilmiş olması gerekmektedir.

İlk olarak Android telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun. Android telefonunuzdaki Ayarlar’a gidin ve “Hesaplar ve Senkronizasyon” veya benzer bir seçeneğe dokunun (Android’in farklı aktif sürümleri ile çeşitli mobil cihaz üreticileri tarafından bu seçenek farklı olabilir).

Gmail hesap bilgilerinizi girin ve senkronizeyi (eşitlemeyi) etkinleştirin. Telefon rehberiniz ve Google Kişileriniz artık senkronize edilmesi gerekiyor.

Sonra yeni iPhone’unuzun kilidini açın. Ayarlar uygulamasını açın ve Mail, Kişiler, Takvimler’e gidin ve Gmail hesabınızı ekleyin. Hesap için Kişiler seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Tüm Google kişileriniz iPhone’unuza aktarılmış olacak.

Android, iPhona taşımak için Google hesabınızı kullanın (gelişmiş)

Android iPhone aktarma adımları inceleyelim! Bu işlemin her zaman geçerli olup olmayacağı belirsizdir. Bu nedenle Android cihazınızdan iPhone’unuza geçiş yapmak için öncelikle yukarıdaki yöntemi deneyin. Bu yöntem için ise;

Adım 1: iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Posta, Kişiler, Takvimler menüsüne gidin (iOS 11’de Hesaplar ve Parololar)

Adım 3: Hesap Ekle…’yi seçin.

Adım 4: En altta yer alan Diğer’i seçin.

Adım 5: CardDAV Hesabı Ekle’yi seçin.

Adım 6: Hesap bilgilerinizi aşağıdaki gibi girin:

  • Sunucu: “google.com”
  • Kullanıcı Adı: Tam Google Hesabınızı veya Google Apps e-posta adresinizi girin.
  • Parola: Google Hesabınız veya Google Apps şifreniz. (2 Adımlı doğrulamayı etkinleştirdiyseniz, uygulamaya özel şifre oluşturmanız ve bu şifreyi girmeniz gerekir.)
  • Açıklama: Hesabın açıklamasını girin (Kişisel Kişiler gibi).
  • Ekranınızın üst kısmındaki İleri’ye dokunun.
  • “Kişiler” seçeneğinin Açık olarak ayarlandığından emin olun.
  • Kurulum işlemini tamamladıktan sonra, cihazınızdaki Kişiler uygulamasını açın. Senkronizasyon otomatik olarak başlayacaktır.

Dikkat! Ne olur olmaz diye cihazınızın yedeğini uygulamalara ve bilgisayara alınız. Bazen internet bağlantısında kopmalar veya yavaşlıktan dolayı veri akışında sorun görülebiliyor.

Android iPhone taşıma sorunu yaşarsanız yazınız.

teknik destek