Şimdi yükleniyor

Apple, 12 Eylül’de Tanıtacağı Yeni iPhone’ları ile Herkesi Şaşırtabilir!

iphone 2019

Apple, 12 Eylül’de Tanıtacağı Yeni iPhone’ları ile Herkesi Şaşırtabilir!

Son Güncelleme tarihi 14 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple, 12 Eylül Salı günü, Türkiye saati ile 20:00’da özel bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu ve bu duyuru, yeni nesil iPhone’ların artık resmi olarak sadece 11 gün sonra tanıtılacağını müjdeliyor.

teknik destek

Apple’ın bu yılki iPhone’ları çok konuşuldu, haklarında pek çok iddia, söylenti ve sızıntılar ortaya atıldı. Çünkü bu yıl Apple’ın sadece iPhone 7 “S” serisi ile sahneye çıkmayacağı bilinen bir gerçek. Durum böyle olunca büyük bir belirsizlik oluşmuş oldu ve bu belirsizlik döneminde ortaya atılan her iddiadan bir şeyler koparılıp servis edildi.

Apple’ın yazılımsal tarafta iPhone 7s ve 7s Plus’ın yanında, iPhone’un 10. yıldönümüne özel olarak tanıtılacağı söylenen OLED ekranlı iPhone modeli için “iPhone 8” kod adını kullandığının ortaya çıkması ile bu özel iPhone modelinin adlandırılması bir anda “iPhone 8” oluverdi ve o zamandan bu yana, OLED ekranlı premium iPhone modeliyle ilgili tüm haberlerde iPhone 8 adlandırılması kullanıldı.

Bugün ise oldukça ilginç bir iddia ortaya atıldı ve Apple’ın en yeni iPhone’larını adlandırma konusunda beklenilenin aksine farklı planları olduğu iddia edildi. İddiaya göre, bu yılki iPhone’lar;

  • iPhone 8 (iPhone 7s yerine),
  • iPhone 8 Plus (iPhone 7s Plus yerine) ve
  • iPhone Edition (iPhone 8 yerine)

olarak adlandırılacak.

Bu iddiayı ilginç kulan şey, o hep bahsi geçen iPhone 7s ve 7s Plus’ın yerinde yeller esiyor olması ve Apple’ın “S” serisini ilk defa pas geçmesi.

Elbetteki bu iddianın güvenilirliği sorgulanabilir ancak iddianın ardındaki isimsiz kaynak, yeni iPhone’ların kutularını gördüğünü söylüyor. Bu nedenle, şüpheyle de olsa bu bilgileri dikkate almak durumunda kaldık ve sizlerle paylaşmak istedik.

teknik destek

3 yorum

comments user
Emre

Konuyla alakasız kalacak ama birşey sormak istiyorum iphone 8’in üst ekranı çeltikli olcaksa fotoğraf çekerken ya da video izlerken bu çeltikli ekran nasıl bir formda karşımıza çıkacak yani nasıl bir görüntü elde edeceğiz sonuçta ortada sensörler ve kamera var ve yanlarında da çeltikli ekran. Sensörler görüntünün bir kısmını engeleyecek mi?
Bununla ilgili bir araştırma var mıdır? Ya da mantıklı bir cevap. En kötü ihtimal çeltikli ekranın biraz altında bir çizgi oluşur ve tüm görüntü çizgi altında bütün olarak görüntülenir diye düşünüyorum..

Yorumlar kapalı.