Şimdi yükleniyor

iPhone X’in Ekranı Soğuk Havada Çalışmıyor!

iPhone X Dokunmatik Ekran Sorunu

iPhone X’in Ekranı Soğuk Havada Çalışmıyor!

Son Güncelleme tarihi 10 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Geçen haftadan bu yana, iPhone X’in ekranının soğuk havada çalışmadığı konusunda giderek artan sayıda kullanıcı şikayeti söz konusu. Pek çok kullanıcı iPhone X’in ekranının dokunmatiğinin soğuk havada çalışmadığını fark ettiklerini dile getiriyorlar. Apple tarafından da doğrulanan sorunla ilgili olarak şirket bir açıklama yaptı.

Apple, iOS cihazlarının 0 derece ile 35 derece arasında en iyi performansı gösterdiklerini ancak belirli parametre değerleri arasında bazı kullanıcıların sorun yaladıklarını tespit ettiklerini söyledi.

Sorunla ilgili genel kanı iPhone X’in ekranının soğuk havalarda çalışmadığı yönünde. Sorun iPhone X’in soğuğa maruz kalınmasından bir süre sonra değil hemen meydana geliyor ve sorunun gerçekten bir yazılım hatasından kaynaklı olduğu görülüyor. Kimi kullanıcı sorunun 3-5 dakika sonra kendiliğinden çözüldüğünü dile getiriyor.

Apple’ın iPhone X’in ekranının soğuk havada çalışmamasına neden olan sorunu iOS 11.2’de düzelteceği kesin değil ama muhtemelen henüz testleri devam eden bu sürümde ortaya çıkan sorun için gerekli düzeltme yapılacak. Şirket en son iOS klavyesinin Otomatik Düzeltme özelliği ile “i” harfinin “A[?]” olarak değiştirilmesi sorununu giderdiği iOS 11.1.1 güncellemesini dün akşam saatlerinde yayınlamıştı.

[affiliate_news id=”24751″]

teknik destek