İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X’in iPhone 8 Satışlarına Olan Etkisi Oldukça Yüksek!

Mobil analiz firması Localytics’nin paylaştığı verilere göre, iPhone 8’in ve iPhone 8 Plus’ın benimsenmesi, ilk üç gün boyunca daha önceki iPhone modellerden daha düşük oldu. iPhone 8 ve 8 Plus’ın şu anki benimsenme oranı yalnızca yüzde 0,7 ve bu rakam 2013’te tanıtılan ve piyasaya çıkan iPhone 5s’ten bile daha düşük.

teknik destek

Tahmini yüzde 0,4’lük pazar payıyla iPhone 8 Plus, herhangi bir iPhone Plus’tan daha çok benimsenmiş durumda. Çünkü 5.5 inç gibi büyük ekranlı akıllı telefonlara son yıllarda büyük ilgi gösteriliyor.

iPhone 8 Satışları

Verinlerin iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın gerçek satışlarını göstermiyor. Veriler, Localytics SDK ile entegre 37.000 uygulamadan birisini kullanarak yeni iPhone satın alan kullanıcılara ait.

Bu yıl yeni bir iPhone satın almak isteyen kullanıcıların iPhone 8 veya 8 Plus satın almak yerine iPhone X’i beklediği için veriler hiç de şaşırtıcı değil. Apple, iPhone X ile büyük bir satış potansiyelini elinde bulunduruyor.

Apple son birkaç yıldır yeni iPhone modelleri için ilk hafta sonu satış rakamlarını halka açık olarak paylaşmayı bıraktı çünkü genellikle talep arzı zorladı ve şirket bu durumun satış rakamlarına yansımasından dolayı bu politikasına son verdi.

Bu rakamlar tamamen doğru olabilir veya olmayabilir ancak iPhone 8’in piyasaya çıktığı günlerde Apple’ın perakende satış mağazalarındaki insan kalabalığının oldukça az olması insanların iPhone X’i beklediğini gösteriyor.

teknik destek