Şimdi yükleniyor

Apple Hesabına Para Yükleme Nasıl Yapılır?

apple-hesabina-para-yukleme-nasil-yapilir

Apple Hesabına Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 10 Mayıs 2018 by

Apple’ın ücretli içeriklerini indirmek ve servislerinden yararlanmak için Apple hesabınıza farklı yollarla kredi yükleyebilir ya da ödemenizi çeşitli yöntemler kullanarak tamamlayabilirsiniz. Kısa bir süre önce eklenen kredi ya da banka kartıyla Apple hesabına bakiye yükleme özelliği sayesinde kullanıcılar artık hediye kartı almadan hesaplarına bakiye yükleyebiliyor. 

teknik destek

Apple’ın ülkemizde kısa bir süre önce aktif ettiği yeni özellik sayesinde kullanıcılar kolaylıkla hesaplarına bakiye yükleyebilecek. Daha öncedesinde büyük süper marketler, teknoloji mağazaları ve kitap mağazalarından satın alınabilen iTunes Gift Cards adında  iTunes hediye kartlar satın alınabiliyordu. Kullanıcılar satın aldıkları bu kartlarla birlikte hesaplarına bakiye yükleyebiliyor ve bu bakiyeleri iTunes, App Store, iCloud ve Apple Music gibi ücretli servislerinde kullanabiliyor. Kullanıcılar bu bakiyeleri internet üzerinden çeşitli sağlayıcılar aracılığıyla da satın alabiliyordu. 

Kullanıcıların internetten satın aldıkları bu kodlar e-postayla yollanıyor ve tıpkı mağazalardan satın alınan kodlar gibi çalışıyor. Ancak kullanıcıların internet üzerinden kod satın alınırken çok dikkatli olmaları gerekiyor zira bazı siteler kullanıcıların kredi kartı bilgilerini ya da hesap bilgilerini. çalabiliyor. Apple’ın yeni kullanıcıların kullanımına sunduğu yeni özellikle birlikte kullanıcıların dolandırılma riski en aza indiriliyor. 

Apple Kimliklerine Nasıl Bakiye Yüklenir?

Hesabınıza bakiye yüklemeniz için iOS cihazına ihtiyacınız bulunuyor. iOS cihazı kullanarak bakiye yüklemek istiyorsanız App Store uygulamasını açmanız gerekiyor. App Store’u açtıktan sonra üst kısımda yer alan Güncellemeler sekmesine gelip üst taraftan profil resminize tıklayınız. Açılan bilgileriniz ekranının üst kısmında üç link bulunuyor. Bu linklerin arasında “Apple Kimliğine Para Ekle” seçeceği bulunuyor. Apple Kimliğine Para Ekle seçeneği seçildikten sonra açılan miktarlardan birisini seçip ya da “Diğer” seçeneğine dokunarak kendi yüklemek istediğiniz bakiye miktarını seçenebilirsiniz. Hesabınızda tanımlı olan kredi ya da banka kartından Apple kimliğinize dilediğiniz bakiyeyi yükleyebileceksiniz. 

apple-hesabina-para-yukleme-nasil-yapilir-2 Apple Hesabına Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Apple Pay Türkiye’de Kullanılabilir mi? Nasıl Kullanılır?

Önemli Not: Apple hesabınızına “Apple Kimliğine Para Ekle” seçeneğine tıkladıktan sonra “Diğer” seçeceği için 50 TL’nin aşağısındaki miktarları yükleyemiyorsunuz. Diğer seçeneğinde gireceğiniz tutarın 50 TL’nin üzerinde olması gerekiyor.” 

Kullanıcılar bu yeni yöntemle birlikte güvenli bir şekilde hesaplarına bakiye yükleyebiliyor. Eğer ki hesabınıza bakiye yüklemede sorun yaşıyorsanız yorumlardan bildirebilirsiniz. 

teknik destek

3 yorum

comments user
Arif

Selamlar paycell üzerinden yüklediğim ödemeyi nasıl iptal edebilirim yada limitini düşürebilirim

Yorumlar kapalı.