Apple, iOS 10.3.2’den iOS 10.3.1’e Geri Dönüşü Engellendi!

Apple, geçen ay yayınladığı iOS 10.3.2 güncellemesinin ardından bugün, iOS 10.3.1‘e imza desteğini bıraktı. Böylece iOS 10.3.1’e geri dönüşlerin önü kapanmış oldu. Bu, kullanıcıların artık iOS 10.3.1’e geçiş yapamayacakları ve bunun yerine iOS 10.3.2’de kalacakları anlamına geliyor.

teknik destek

Apple yeni bir iOS sürümünü yayınlamasını takiben hemen hemen her zaman eski iOS sürümlerine geri dönüşleri engeller. Bu şirketin kullanıcılarının en sonki iOS sürümüne sahip olmalarını sağlamak istemesi ve kullanıcılarının en yeni güvenlik ve performans iyileştirmelerine sahip olmalarını istemesinden kaynaklanmaktadır. Apple’ın bu uygulamasından en çok etkilenenler ise şüphesiz Jailbreak kullanıcılarıdır.

Apple geçen ay iOS 10.3.2 güncellemesinin final sürümünü herkese açık olarak yayınlamıştı. Güncelleme ile esas olarak bazı hataları ele alırken kaputun altında performans ve güvenlik iyileştirmelerine odaklanılıyor. Cupertino merkezli şirket şu anda iOS 10.3.3 sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor ve bu bağlamda geliştiriciler ve Apple Beta Yazılım Programı üyeleri ile birlikte testlerini sürdürüyor. Muhtemelen çok yakında iOS 10.3.3’ün final sürümü herkese açık olarak yayınlanacaktır.

Özetle, iOS 10.3.2 sürümüne geçiş yaptıysanız Apple’ın iOS 10.3.3 sürümünü yayınlayacağı güne kadar bu sürümde kalmak zorundasınız.

müşteri hizmetleri