Şimdi yükleniyor

iOS 10.3/iOS 10.3.1 için Jailbreak ve Pangu Ekibi

iOS 10.3.1 Jailbreak

iOS 10.3/iOS 10.3.1 için Jailbreak ve Pangu Ekibi

Son Güncelleme tarihi 3 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Jailbreak dünyası, şimdiye kadar ki en durgun zamanlarından birisini yaşıyor. Ancak son zamanlarda yaşanan gelişmeler bize gösteriyor ki, bu sessizlik sadece fırtına öncesi sessizlik. iOS Jailbreak toplulukları için en büyük gelişmenin yakın zamanda yaşanması ve iOS 10.3.1 Jailbreak aracının Çinli grup Pangu tarafından yayınlanması bekleniyor.

teknik destek

Pangu, iOS 10 için uzun zamandır sessiz kalarak bir bakıma dikkatleri üstüne çekmişti. Çünkü bu sessizliğin altında bir şeyler yattığı biliniyordu. Lucas Todesco gibi bireysel Jailbreak geliştiricileri iOS 10 için bazı şeyler sunmaya çalıştılar ancak pek tatmin edici girişimlerde bulunamadılar.

Todesco, en azından kısa bir süre için övgü toplayan iOS 10.2 Jailbreak‘i sunmaya çalıştı.  Ancak bu Jailbreak aracı fazla ses getirmedi. Çünkü yayınlanan araç iPhone 7’den önceki cihazları kapsıyordu. İtalyan hacker, iOS 10.2 Jailbreak’in ötesine geçemedi ve gelecekte herhangi bir iOS sürümü için JB aracı geliştirme girişimde bulunmayacağını da doğruladı.

Aslında Todesco’nun tam olarak iOS 10 Jailbreak masasından ayrılıp ayrılmayacağı pekte kullanıcıların ilgisi dahilinde değil. Çünkü gözler Pangu ve TaiG’e çevrilmiş durumda. Özellikle, Pangu’nun iOS 10.3/iOS 10.3.1 için Jailbreak aracını yayınlaması bekleniyor.

Geçmişe baktığımız zaman, Pangu ekibi için tam da doğru zamanın geldiğini söyleyebiliriz. iOS 9 için de benzer zamanda ortaya şıkan Pangu ekibi, iOS 10 için de ortaya çıkacak. En azından geçtiğimiz aylarda, bir etkinlikte iOS 10.3 için JB aracının demosunu gösteren Pangu ekibi bu iddiaları destekliyor ancak;

Apple’ın Pangu ekibinden, iOS 10.3 için geliştirdikleri JB aracını satın aldığı ve yayınlanmasının önüne geçtiği yönünde bazı kritik iddialar söz konusu. Özellikle de Apple’ın iOS 10.3.2’yi yayınlamasının bir hafta gecikmeli gelmesinin ardından bunun yattığı da iddia ediliyor.

Yine de Jailbreak kullanıcıları Pangu’dan ümitliler ve yakın zamanda iOS 10.3/iOS 10.3.1 için Jailbreak aracını yayınlamasını bekliyorlar. Nedendir bilinmez ancak, Pangu ekibi sessizliğini ısrarla koruyor ve herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyorlar.

En başında, iOS 10.3/iOS 10.3.1 Jailbreak aracının Pangu tarafından iOS 10.3.2’nin yayınlanmasından sonraki haftalarda yayınlanacağı belirtiliyordu. Bu sebepledir ki henüz umutsuzluğa düşmemek ve temkinli olmak gerekiyor. Yani bir iOS 10.3 veya iOS 10.3.1 kullanıcısının sürüm yükseltmesi yapmaması şart.

Son olarak, Pangu’nun resmi web sitesi dışındaki hiçbir kaynaktan sözde Pangu iOS 10.3/iOS 10.3.1 Jailbreak aracını indirmemenizi, güvenliğiniz için bunu dikkate almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

teknik destek

3 yorum

comments user
jailbreak Müttelası

Yıldım artık milletin keyfini beklemekten yaptığım uzun araştırmalara göre sağlıklı bir jailbreak çıkmayacak s8 plus’a geçiyorum temiz bir rom ve root oh mis kafa rahat.

comments user
oNuR

Haberiniz için teşekkürler.
ios11 çıkıncaya kadar beklemeyiz umarım.
Apple her ios güncellemesinde “yenilikler” adına cydia paketlerinden güncellemesine serpiştirmek yerine cydia’yı bize temel uygulmalar arasında sunsalar. Olmaz!!! Onların bir güvenlik prensipi var.
Android işletim sistemli akıllı telefon üreticisi firmalarda bu saçmalık yok ama. Root yap, devam et 🙂

comments user
Boris35x

hoooofff geldi sandım

Yorumlar kapalı.