Apple, iOS 11.1 Güncellemesinin Otomatik Düzeltme Hatası için Geçici Çözümü Paylaştı!

iOS 11.1 Güncellemesi

Geçtiğimiz hafta yayınlanan iOS 11.1 güncellemesi sonrası pek çok kullanıcı otomatik düzeltme özelliğinden kaynaklanan bir sorundan etkilendiklerini dile getirmeye başladılar ve gerçekten de iOS 11.1’in böyle bir sorunu beraberinde getirdiği Apple tarafından doğrulanmış oldu.

teknik destek

iOS 11.1’deki bu hata Türkçe dilde kullanılan iOS klavyesini etkilemiyor ancak kimi kullanıcının cihaz dilinin Türkçe olmasına rağmen sorundan etkilendiğini söylemesi kısmende olsa sorunun Türkçe dilde de yaşandığını gösteriyor. Peki dile getirilen sorun ne? Sorun tam olarak klavyenin “i” veya “I” harfi yazıldığında otomatik düzeltme ile harfin büyük “A” ve “?” işaretine çevrilmesi.

iOS otomatik düzeltme hatası

Belirttiğimiz gibi sorun genel bir sorun değil ve Apple, gelecekteki bir iOS 11 güncelleştirme ile sorunu tamamiyle çözecek ancak o güne kadar sorundan etkilenen kullanıcıların bir çıkış yoluna ihtiyacı olduğu açık.

Apple’ın paylaştığı geçici çözüm Ayarlar > Genel > Klavye > Metin Değişimi menüsüne gidilerek, ekranın sağ üst köşesindeki “+” simgesine dokunulması ve ifade kısmına I, kestirme alanına i yazılması yönünde. Bu şekilde geçici de olsa iOS 11.1 sonrası klavyenin Otomatik Düzeltme özelliğinden kaynaklanan bu sorundan kurtulabiliyorsunuz.

müşteri hizmetleri