Loading Now

iOS 11.1.2 için LiberiOS Jailbreak Aracı Yayımlandı!

iOS 11 için Jailbreak

iOS 11.1.2 için LiberiOS Jailbreak Aracı Yayımlandı!

Son Güncelleme tarihi 31 March 2022 by Teknoloji Haber

Geçtiğimiz günlerde geliştiriciler için test amaçlı olarak yayımlanan iOS 11.1.2 To.Panga Jailbreak aracının hemen ardından bugün, Jonathan Levin tarafından bir başka iOS 11 Jailbreak aracı olan LiberiOS yayımlandı.

teknik destek

iOS 11.1.2 için LiberiOS Jailbreak Aracı

Jailbreak aracının yayımlanan ilk sürümünde henüz iOS 11 ile uyumlu olmayan Cydia kullanılamıyor. Bundan dolayı herhangi bir tweak yüklenmek istendiğinde ileri düzey kullanıcı tecrübesi gerekiyor. Ayrıca aracın, kimi daha düşük iOS 11 sürümlerini henüz desteklemediği ve tüm iOS cihazlar ile de uyumlu olmadığı belirtiliyor. Levin, cihazının desteklenme sürecini hızlandırmak isteyen kullanıcılar için bazı uyumluluk talimatlarını da paylaştı.

LiberiOS’un ilk sürümü, resmi web sayfasında şimdi indirilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey, aracı yalnızca resmi web sayfasından indirmek. Güvenlik ve gizlilik için bunun dışındaki hiçbir web sayfasına veya kaynağa itibar etmemek gerekiyor.

LiberiOS’u kullanmak için büyün Jailbreak araçlarında standart olan talimatları yerine getirmek gerekiyor. Bunun için aracın .ipa dosyasını bir bilgisayara veya Mac’e indirmek ve Cydia Impactor ile iOS cihaza bu uygulama dosyasını aktarmak gerekiyor. Ardından Jailbreak uygulamasını açmak ve işlemleri başlatmak yeterli. Sonrası kendiliğinden gelişecektir.

LiberiOS Jailbreak Aracının Cihaz Uyumluluğu

LiberiOS, iOS 11.0 ve iOS 11.1.2 dahil olmak üzere, arada kalan tüm iOS 11 sürümlerini çalıştıran iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X başta olmak üzere tüm 64 bit cihazları destekliyor. iOS 11.2 veya daha sonraki iOS 11 sürümlerini çalıştıran cihazlar ile uyumlu değil. Apple’ın iOS 11.1.2’ye olan imza desteğini kesmesinden dolayı önceki sürümlere geçiş yapmak mümkün olmadığı için bir iOS 11.2.1 kullanıcısının yapabileceği herhangi bir şey yoktur.

Ayrıca, henüz iOS 11 için Cydia’nın henüz kullanılabilir olmadığını unutmamak gerekiyor.

Kullanıcı Yorumları

İlk gelen kullanıcı yorumlarına bakarak, Cydia’nın eksik olmasının dışında Jailbreak aracının mükemmel bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz.

teknik destek

4 comments

comments user
Onur

İş hızlandı. Hackerlar Cydia subrate için Saurik’e yardım ediyor

comments user
cem

11.2.1 yalan mı olduk şimdi :S

    comments user
    Onur

    11.2.1 için jailbreak yapan ekip zaten halka sunmayacaklarını açıklamışlardı. Ama diğer hackerlar kafa yormak isterlerse 11.2 ve 11.2.1 için jailbreak çıkartabilirler. Jailbreak istiyorsanız güncelleme yapmamanızı öneririm.

comments user
Onur

İş Saurik’in Cydiayı güncellemesine kaldı ki;
“1ay içinde halolacak birşey değil” dedi. Sabırsızlıkla kullanılabilir bi jailbreak bekliyorum ve umuyorum ki Untethered olacak. Umalım ki öyle olsun.

Comments are closed.