Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone 8 ile Beklediğini Bulamayabilir!

iPhone 8 Maketi

Apple, iPhone 8 ile Beklediğini Bulamayabilir!

Birçok analist iPhone 8’i bir “süper döngü” olarak tanımlarken, Apple’ın kablosuz şarj etme ve 3D özellikli kamera konusunda “panik” halinde olduğu hakkında bilgiler geliyor. Ayrıca Cupertino devinin başı diğer iPhone 8 bileşenleriyle de dertte. Çünkü, pek çok üst düzey özelliğin kullanılabilir olmasını sağlayacak olan donanımın üretimi tarafında zorluklar yaşanıyor. Barclays analistlerinin en yeni raporunda, çerçevesiz OLED ekranlı iPhone 8’in pek çok kullanıcıyı cihazlarını yükseltmeye ikna etmek için yeterli olmayacağını söylüyor.

Eğer tüm bu analist raporları ve söylentiler doğruysa, Apple’ın iPhone 8’i kablosuz şarj, 3D özellikli kamera, çerçevesiz OLED ekran gibi üst düzey özelliklerle birlikte sunması rekor satış rakamlarını görmesi için yeterli olmayacak.

teknik destek

iPhone 8’in piyasadaki en yüksek ekran-gövde oranına sahip olacağı söyleniyor. Bununla birlikte Barclays analistlerinden Mark Moskowitz ve diğer analistler, OLED ekranın iPhone’un fiyatını yükselteceğine ve pek çok kullanıcının en pahalı iPhone’a yöneleceğinden şüphe duyduklarını söylüyorlar. Peki ama neden?

OLED ekran ile iPhone’un ekranı şimdiye dek hiç olmadığı daha canlı renkler sunacak ama bu kullanıcı tarafında tatmin edici bir şey değil. LCD ekrana göre daha iyi pil ömrü sunma noktasında daha başarılı olan OLED ekranın büyük oranda/hissedilir düzeyde pil ömrü sunmayacağı kaydediliyor. Anlayacağınız, iPhone 8’in fiyatı noktasında oldukça büyük bir etkiye sahip olacak olan OLED ekran, kullanıcı için büyük bir değişime sahip değil. iPhone 8’in şimdiye kadarki en pahalı iPhone modeli olması bekleniyor ve bunun cihazın satış potansiyelini etkileyeceği noktasında pek çok uzman hemfikir.

Eğer ki bu tahminler gerçekleşirse, Apple daha fazla kullanıcıyı, mütevazi donanımsal yükseltmelerle ve daha uygun fiyat ile sunacağı iPhone 7s ve 7s Plus’a çekebilecek ancak iPhone 8 için beklediğini alamayacak.

teknik destek