Şimdi yükleniyor

Apple iPhone dosyalar uygulaması

Apple iPhone dosyalar uygulaması

Apple iPhone dosyalar uygulaması

Son Güncelleme tarihi 30 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple marka cihazlarda dosyalar uygulaması hakkında genel bilgilendirme yazımızda özellikle iPhone dosyalar uygulaması.

teknik destek

Herhangi bir iPad, iPod touch veya iPhone cihazında görüntülenecek ve yönetilebilecek, kullanımı kolay bir uygulama dahilinde dosyaların düzenli bir şekilde tutulması ve saklanması gerekir. Bu sayede işe yarayan durumlarda nereye ve hangi cihaza kaydedildiği size anında bildirilecektir. iOS 11 ve sonraki sürümlerde dosyalar uygulaması, kullanılan bütün Apple cihazlarındaki verileri tek bir dosyada toplamaktadır. Bu sayede rahatlıkla göz atılabilir ve dosyalar düzenlenebilir. Buna iCloud ve diğer bulut hizmetlerinde bulunan dosyalar da dahildir.

Apple-iPhone-dosyalar-uygulamasi-2 Apple iPhone dosyalar uygulaması
iPhone dosyalar uygulaması

iPhone dosyalar uygulamasını kullanmaya başlama

Dosyalar uygulamasını kullanmaya başlamak için öncelikle iOS 11 ve sonrasındaki bir sürüme aygıtın güncellenmesi gerekir. Ardından bütün Apple aygıtlarında iCloud ayarlanması ve iCloud Drive açılması gerekir. Bundan sonra ise iCloud hesaplarına aynı Apple kimliği ile giriş yapılması gerekir. iCloud dosyalarına herhangi bir şekilde dosyalar uygulamasından erişmek istemeyen kullanıcıların, sadece üçüncü taraf bulut hizmetlerini cihazlarına indirmeleri gerekmektedir.

Üçüncü taraf uygulamalar ekleme

Dosyalar uygulamasında, birçok farklı bulut sistemine erişim imkanı vardır. Bu sayede dosyaların tamamına erişmek yine mümkün olacaktır.

Drive üzerinden saklanan dosyalar ile birlikte, dosyalar uygulamasında otomatik görüntü sağlanacaktır. Fakat diğer bulut hizmetlerinde ise bu hizmet isteğinin önceden manuel olarak ayarlanması gerekir.

Dosyalar uygulaması üzerinden kullanılmak istenen üçüncü taraf uygulamalarını açmak ve bitti işaretini tıklamak yeterli olacaktır. Böylece uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

teknik destek