Şimdi yükleniyor

Apple İphone Telefona Kablosuz Müzik Video Yükleme Nasıl Yapılır

Apple İphone Telefona Kablosuz Müzik Video Yükleme Nasıl Yapılır1

Apple İphone Telefona Kablosuz Müzik Video Yükleme Nasıl Yapılır

Son Güncelleme tarihi 16 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

iPhone kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği konular arasında iPhone’lara müzik ve video atma seçeneklerinin çok sınırlı olmasıdır. Apple İphone Telefona Kablosuz Müzik Hatta birçok kişi sadece iTunes kullanarak aktarım yapılabileceğini düşünüyor. Fakat yapacağınız basit birkaç medya aktarım işi için iTunes’u kullanmak istemeyebilirsiniz.

teknik destek

Dosyalarını kablosuz bir şekilde aktarmak isteyen kişiler VLC’yi kullanarak bu aktarım işini gerçekleştirebilir.

Apple İphone Telefona Kablosuz Müzik

1-VLC Paylaşım Sunucusunu Başlatın

İlk olarak uygulamayı amalı ve ayarlarını görüntüleyebilmek için sol üst bölümde yer alan VLC simgesine dokunmanız gerekiyor. Burada yer alan Sharing via WİFİ seçeneğinin anahtar konumunu Açık pozisyonuna getirmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra bir .local adresiyle bir IP adresi görürsünüz.

Apple-İphone-Telefona-Kablosuz-Müzik-Video-Yükleme-Nasıl-Yapılır11 Apple İphone Telefona Kablosuz Müzik Video Yükleme Nasıl Yapılır

2-Bilgisayarınızı Aktarım İçin Hazır Hale Getirin

Bilgisayarınızda kullandığınız web tarayıcısını açarak adres satırına ilk adımda gördüğünüz IP adresini ya da .local adresini yazmalısınız. Enter tuşuna bastıktan sonra dosyaları aktarma işleminde kullanacağınız bir VLC portalı açılır.

3-iPhone’a Medya Aktarım İşlerini Başlatın

Bu evrede artık yapmanız gereken tek şey ise; telefonunuza aktarmak istediğiniz dosyalarınızı sürükle bırak yöntemini kullanarak Drop Files yazan bölgeye taşımak olacaktır. + tuşuna bastığınız zaman kaynak bölgesinden seçerek de yükleme yapabilirsiniz.

Cihazınıza aktardığınız dosyaları iPhone’unuzun VLC klasöründe görürsünüz. Gördüğünüz gibi iTunes kullanmadan da çok basit bir şekilde telefonunuza medya aktarım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu işlemler çok kolay bir şekilde yapılacaktır.

teknik destek

2 yorum

comments user
alper

çok teşekkür ederim ,o kadar faydalı bir bilgi ki…
beni şu i-tunes illetiyle uğrraşmaktan kurtardınız

comments user
gökmen

Önceden hangi program indirilecekse onun linkini atıyordunuz şuan vlc nin hangi programını indirecez bilmiyoruz.

Yorumlar kapalı.