Şimdi yükleniyor

Apple, iPhone X’in Üretimini Henüz Başlatamadı!

iPhone X Türkiye

Apple, iPhone X’in Üretimini Henüz Başlatamadı!

Son Güncelleme tarihi 20 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’i Türkiye’nin dahil olmadığı birkaç ülkede satışa sunmasına bir aydan daha uzun bir süre var ancak gelen bilgilere göre iPhone X’in üretimi halen başlatılamadı. Raymond James’ın analistlerinden Christopher Caso, tedarik zinciri kontrollerini yaptı ve Apple’ın üretim programıyla ilgili öğrendiklerini paylaştı.

Caso’ya göre, iPhone X’in piyasaya çıkışını etkileyen üretim gecikmeleri olsa da, yakın zamanda bazı yeni aksaklıklar ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre iPhone X’in üretimi Ekim ayı ortasında başlayacak ve analist bu tahmini ile daha öncedeki tahminlerden çok daha ilerisini işaret ediyor. Yeni üretim aksaklıklarıyla birlikte iPhone X’in üretiminin normale dönmesi Aralık ayının sonunu bulabilir. iPhone X, piyasaya çıksa da satın alınması önünde büyük zorlukların olacağını biliyoruz ancak analistin paylaştığı bu bilgi ile iPhone X’e ulaşmanın daha da zorlaştığını öğrenmiş bulunuyoruz.

22 Eylül’de piyasaya çıkacak olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın müşterilerinin ilgisini çekmediği göz önüne alındığında, Apple hayranlarının büyük bir arzu ile iPhone X’i bekledikleri açık.

Apple, iPhone X’i 27 Ekim’de sınırlı ülkelerde ön siparişe sunacak ve 3 Kasım’da piyasaya sürecek. Şüphesiz amiral gemisi iPhone modelinin ön siparişleri hızla tükenecek ve en şanslı müşteriler bile cihazı eline alabilmek için en az 3-4 hafta beklemek zorunda kalacaklar.

Herhangi bir üretim sorunu olmamasına rağmen ve talebin oldukça düşük olmasına rağmen iPhone 8 ve 8 Plus’ın henüz ülkemizde ne zaman piyasaya çıkacağı belirsizken iPhone X’in Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı konusu uzun bir müddet daha cevapsız kalacak gibi duruyor.

teknik destek