Şimdi yükleniyor

Apple Mühendisleri iPhone 8 Yüzünden Panikte!

iPhone 8

Apple Mühendisleri iPhone 8 Yüzünden Panikte!

Son Güncelleme tarihi 12 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın iPhone 8’de kısmi yazılımsal sorunlar yaşadığı ve yazılım tarafında bazı özellikleri iPhone 8’in lansmanına yetiştiremeyeceği iddia ediliyor. Anlayacağınız, şu anda Apple’da tam bir panik havası var.

teknik destek

iPhone 8’in Eylül ayında tanıtılması ve tanıtıldığı haftayı takip eden sonraki hafta içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Şu anda Apple mühendisleri ve tasarımcıları cihaz üzerinde hummalı bir çalışma yapıyorlar. Yazılım ekibi ise özellikle sorunları ele alan bir çalışma yapıyorlar. Eğer ki çalışmalar planlandığı gibi gitmezse, iPhone 8 donanımsal anlamda bir bütün ama yazılımsal anlamda büyük eksikliklerle Tim Cook’un elinde sahnede görücüye çıkacak ve doğal olarak bu eksiklikleriyle birlikte satışa sunulacak.

iPhone 8’de karşılaşılan ilk problem ise kablosuz şarj özelliği. Cupertino devi, bu özellik için yazılımsal sorunlarla boğuşuyor. Muhtemelen kablosuz şarj özelliği yazılımsal olarak iPhone 8’in lansmanına yetişmeyecek ve iOS 11.1 güncellemesi ile Apple tarafından gelecekte kullanılabilir hale getirilecek. Benzer bir durum iPhone 7 Plus’ta Portre Modu’nda da yaşanmıştı.

Apple mühendisleri sadece sadece kablosuz şarj özelliği için değil 3D özellikli ön kamerada da sorunlar yaşıyorlar. 3D sensörlerinin güvenilir çalışması için bazı önlemler alınmaya çalışılıyor ama iOS ile henüz entegre çalışan bir sistem ortaya konulamamış.

Gelen bilgilere göre Apple, 3D sensörler konusundaki yazılımsal sorunları kısa sürede aşacak. Eğer sorun çözülmezse, bütün donanımlar ve sensörler cihaza dahil edecek ama gelecekteki bir yazılım güncellemesi ile kullanıma sunacak. Bu nedenle şimdiden iOS 11.1’in önemli bir güncelleme haline geldiğini söylememiz mümkün. Elbetteki işler beklenildiği gibi giderse hem donanımsal hem de yazılımsal anlamda iPhone 8’in eksiksiz, bir bütün olarak görebilmemiz mümkün olacak.

teknik destek