Apple, “O” Uygulamasını Bu Yıl da Sürdürecek

iPhone Kutu

Alınan yeni bir bilgiye göre Apple, iPhone 7 ve 7 Plus’ın kutusunda yer verdiği “Lightning – 3.5mm Kulaklık Jakı Adaptörü” uygulamasını bu yıl tanıtacağı en yeni iPhone üçlüsünde de (iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8) sürdürecek. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren, bu uygulamanın son bulması yani Lightning – 3.5mm Kulaklık Jakı Adaptörü’nün iPhone’un kutusunda yer almaması bekleniyor.

teknik destek

3.5mm Kulaklık Jakı Lightning

Daha önce, Apple söylentilerinin ve sızıntılarının yer aldığı ünlü Japon blogu Mac Otakara, iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone Edition’nın (iPhone 8) kutusundan Lightning – 3.5mm Kulaklık Jakı Adaptörü’nün çıkmayacağını söylemişti. Bu yönü ile, ortaya çıkan bu bilginin Mac Otakara ile çeliştiğini söyleyelim.

Apple, iPhone 7 ve 7 Plus’taki 3.5mm kulaklık jakını kaldırarak tartışmalı bir karar almıştı. Bu nedenle, en az bir yıl daha lightning girişini 3.5mm standart kulaklık girişine dönüştürecek bu adaptörü iPhone’ların kutusunda görecek olmamız büyük bir sürpriz değil.

Ayriyeten, Apple’dan Lightning – 3.5mm Kulaklık Jakı Adaptörü’nü satın almak isterseniz 39 TL ödemeniz gerekiyor. En azından bu yıl için, bu aksesuara herhangi bir para ödememiz gerekmiyor.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!