Şimdi yükleniyor

iPhone’u Bul Özelliği Sayesinde Çalınan 100 iPhone Kolayca Bulundu

iphone-bulma

iPhone’u Bul Özelliği Sayesinde Çalınan 100 iPhone Kolayca Bulundu

Son Güncelleme tarihi 19 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

Coachella Vadisi Müzik ve Sanat Festivali’ne katılan insanlardan 100’den fazla iPhone’u çalan olan bir hırsız, iPhone’u Bul’u özelliği sayesinde yakalandı. Polis tarafından paylaşılan bir rapora göre, hırsızın sırt çantasında bulunan cihazların sayısının 130 olduğunu açıklandı.

teknik destek

Festivale katılanlar iPhone’larının çalındığını farkettiklerinde, cihazlarının konumunu tespit etmek için iPhone’u Bul özelliğini kullandılar. Daha sonra, festival binasının etrafındaki hareketli noktayı takip ederek birisini tespit ettiler.

Tespit ettikleri isim Henao’du ve kendisi şu anda büyük hırsızlıkla suçlanıyor. Polis, 20’den fazla iPhone’u sahiplerine anında verirken geriye kalan akıllı telefonlar festivalin Lost & Found tesisinden sahiplerine teslim edildi.

Olayın kısa sürede çözülmesini sağlayan şey ise tam olarak hırsızın aptallığıydı. Çünkü hırsız cihazların hiçbirisini kapatmamıştı ve hal böyle olunca Apple’ın ek koruma özelliği rahatlıkla kullanıldı.

Apple’ın cihazları üzerindeki ek güvenlik önlemleri her geçen gün artıyor. Şirket, geçtiğimiz yıl Touch ID aracılığıyla parmak izini alma seçeneğinin yanı sıra, otomatik fotoğraf ve video kaydının alınması gibi birçok ek güvenlik önlemlerini gösteren bir patent aldı. Bu patentteki özelliklerin gelecekte iPhone’u Bul özelliğine dahil edilmesi bekleniyor.

teknik destek