Şimdi yükleniyor

Apple sanal kredi kartı ekleme veya para yükleme

Apple sanal kredi kartı ekleme veya para yükleme

Apple sanal kredi kartı ekleme veya para yükleme

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Apple sanal kredi kartı ekleme mi yoksa Apple hesabına para yükleme işlemi mı daha uygun?

teknik destek

Apple kullanıcıları, uygulamalardan ve içeriklerden faydalanmak adına sürekli olarak hesaplarında kredi bulundurmalıdır. Bu yüzden de Apple hesaplarına belirli bir kredi kartı ve banka kartı eklemesi yapılması gerekmektedir. Apple sistemine getirilerek yapılan yenilik sayesinde, artık kullanıcılar hediye kartı almaya gerek kalmadan hesaplarına para yükleyebiliyor. Apple bu sayede kullanıcıların alışverişleri esnasında rahat bir kullanım gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Apple sanal kredi kartı ekleme

Kredi kartında sanal hesap oluşturabilirsiniz. Özellikle internet bankacılığı ve mobil bankacılığından oluşturacağınız sanal kredi kartıyla daha güvenilir alışveriş sağlanabilir. Kart limitini düşük tutarak ara ara işlemlerde yükselterek kullanabilirsiniz. Bazı uygulamaları ücretsiz belli bir süre kullanmak için kredi kartı eklemeniz istenir. Örnek 10 veya 30 gün ücretsiz kullanımdan sonra haftalık veya aylık belli bir ücret tahsil edilir. İşte burada sanal kart devreye girer. İstersen kartın limiti 0 olarak ayarlayabilir veya işlem yaptıktan sonra sanal kartı iptal edebilirsiniz.

screenshot.18869129975 Apple sanal kredi kartı ekleme veya para yükleme

Apple hesabındaki paraların kullanıldığı yerler: Apple, sağladığı bu yenilikle beraber artık kullanıcıların alışveriş işlemlerini kolaylaştırdı. Böylelikle hediye kart gibi uzun prosedürlerden kurtulmak mümkün hale gelmiştir. Artık iTunes, AppStore, Apple Music ve iCloud gibi ücretli programlarda bakiyeler rahatlıkla ve sınırsızca harcanıyor. Mail yoluyla gerçekleştirilen kontrollerle de, güvenlik anlamında ortaya çıkabilecek problemler çözülüyor. Artık mağazalardan alınan kodlar, site üzerindeki alışverişlerin tamamlanmasını sağlıyor. Apple, bu yeni özelliğiyle beraber, dolandırılma riskini de minimum seviyelere indirmiştir. Apple kimliğine bakiye yüklemek isteyen kullanıcılar, öncelikle güncellemelerini tamamlamalıdır. Bunun sonrasında ise Apple kimliğime para ekleme seçeneğinden miktar seçerek rahatlıkla bakiye miktarı dolduruluyor. Apple ödeme yöntemleri…

screenshot.18869129965 Apple sanal kredi kartı ekleme veya para yükleme

Apple Pay sistemi ülkemizde kullanılıyor mu?

Apple, kullanıcılarına sunduğu bu güncellemeyi dünya genelinde piyasaya sunmuştur. Gerekli güncellemelerden sonra Apple hesabı üzerinden gerçekleştirilecek bakiye yüklemeleri geçerlilik kazanacaktır. Apple kullanıcıları, sistemden faydalanmak için en az 50 TL bakiye yüklemesi yapmalıdır. 50 TL’nin altında yapılan yüklemeler, Apple sistemi tarafından kabul edilmemektedir.

Apple sanal kredi kartı ekleme yani Apple ödeme yöntemlerinde sorunla karşılaşırsanız aldığınız hatayı yazarak yardım isteyebilirsiniz.

teknik destek