Şimdi yükleniyor

Apple Yeni Adaptörlerle Geliyor

adaptör

Apple Yeni Adaptörlerle Geliyor

Son Güncelleme tarihi 3 Mayıs 2018 by Ali Mert Demir

Apple Yeni Adaptörlerle Geliyor

teknik destek

Apple’ın son tanıttığı iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus gibi modellere göz attığımızda, bu modellerin hızlı şarj özelliğini desteklediğini görebiliyoruz. Fakat kutu içeriğinden çıkan şarj adaptörleri, maalesef hızlı şarjı desteklemiyor ve telefonların bu durumu desteklemesi de hiçbir işe yaramıyor. Bu nedenle Apple, kutu içeriğini biraz daha değiştirmeyi planlıyor.

Yeni Adaptörler Geliyor!

Hızlı şarj özelliğini destekleyen telefonları alan kullanıcılar, maalesef kutu içeriğinden çıkan adaptörle bu özelliği kullanamıyor. Bu nedenle ekstra bir adaptör almak zorunda kalan kullanıcıların da en az 350 – 400 TL aralığında fazladan bir masrafı oluyordu. Apple ise, bu durumun yeni tanıtılan cihazlarla son bulacağının işaretini verdi.

adaptör1 Apple Yeni Adaptörlerle Geliyor

Yeni Adaptörler Hızlı Şarjı Destekleyecek

Weibo tarafından ortaya çıkan bilgilere baktığımızda, 2018 yılında tanıtılacak tüm yeni iPhone modellerinin içerisinden 5 W’luk sıradan adaptör çıkacağına, artık 18 W’luk yeni adaptör çıkacağını söyleyebiliriz. Ayrıca şarj cihazlarının ucu USB-A girişi yerine, USB-C girişiyle karşımıza gelecek. Sitelere yeni yayılan adaptör görsellerine göre adaptörün fiziksel açıdan hiçbir farkı olmayacağını söyleyebiliriz. Boyut aynı kalmış fakat aralarında gözle görülebilir güç farkı yer alıyor.

Bu habere göre artık telefonlarımız yüzde 0 seviyesindeyken, 30 dakika içerisinde yüzde 50 seviyesine gelecek. Haberin kesin doğruluğunu bilmediğimiz için Apple’ın yeni 2018 modellerinin tanıtımını bekleyecek, iddiaların doğru olup olmadığını kendimiz göreceğiz.

teknik destek