Şimdi yükleniyor

iPhone X Su Geçiriyor Mu?

xsu

iPhone X Su Geçiriyor Mu?

Son Güncelleme tarihi 3 Mayıs 2018 by Ali Mert Demir

iPhone X Su Geçiriyor Mu?

teknik destek

Geçtiğimiz yılın bomba telefonlarından birisi olmayı başaran iPhone X, su geçirmez özelliğiyle de biliniyordu. Su geçirmez özelliğiyle bilinen telefonun, geçtiğimiz günlerde sıradan kullanıcılar tarafından da testi yapıldı. Peki bakalım testler hangi şartlarda yapıldı ve iPhone X su geçirdi mi?

xsu1 iPhone X Su Geçiriyor Mu?

1 Metre Garantisi Veriliyor

IP67 sertifikasına sahip olan iPhone X, normal şartlarda 1 metre suyun altında 30 dakika kalabilme garantisi veriyor. Bu nedenle su geçirmezlik konusunu merak eden kullanıcılar ise, kendi başlarına ağır testler uyguladılar. Bakalım iPhone X su geçiriyor mu?

iPhone X Su Geçiriyor Mu?

iPhone X’in su geçirmezlik testleri ilk olarak YouTube kanallarında uygulandı. Kullanıcılar, önce yarım saat boyunca telefonu bir kavanoza koydular. Tabii ki iPhone X modeline bu test kafa tutacak boyutlara ulaşmadı. Bu nedenle kavanoz testinden çıkan iPhone X, daha derin bir ortamla karşı karşıya geldi.

xsu2 iPhone X Su Geçiriyor Mu?

Kavanoz testinden çıkan iPhone X, daha sonra gölün dibine kadar gönderildi. Gölde uzun süre bekletilen iPhone X, maalesef bu testten de geçti ve kullanıcılar amaçlarına ulaşamadılar. Apple’ın efsane cihazlarından birisi olan iPhone X, bu testlerle kendini bir kez daha ispatlamış oldu.

iPhone X, IP67 sertifikasına henüz yeni sahip olan cihazlardan birisi. İlerleyen dönemlerde yeni çıkacak olan cihazlarda da büyük ihtimalle IP67 sertifikası uygulanacak. Bakalım onlar da iPhone X kadar dayanıklı olacak mı?

 

teknik destek