Şimdi yükleniyor

Apple’dan dokunmadan kontrol edilebilen iPhone gelebilir!

apple-kavisli-iphone-icin-calismaya-basladi-10724182_3588_amp

Apple’dan dokunmadan kontrol edilebilen iPhone gelebilir!

Son Güncelleme tarihi 5 Nisan 2018 by Harun Ünal

Apple, kavisli ekranlı ve dokunmadan erişim sağlanabilen iPhone için kollarını sıvadı. Apple gelecekteki iPhone modelleri için kavisli ekranlar ve dokunmadan kontrol edilen özellikler üzerinde çalışmalar sergiliyor. Bloomberg’in son haberlerine göre yakın kaynaklardan elde edilenler, teknoloji devi erken aşamadaki projelerle en değerli ürününü gittikçe kalabalıklaşan pazarda farklılaştırmak istiyor.

teknik destek

Dokunmadan kontrol özellikleri, kullanıcıların parmaklarını iPhone’a yakın bir şekilde hareket ettirmeleriyle iPhone’u yönetmelerine imkan tanıyacak. Samsung‘un Air Gesture teknolojisinin gelişmiş sürümü üzerinde mesai yapan Apple‘ın geliştirdiği bu özelliğin en az iki yıl daha AR-GE aşamasında olacağı belirtildi.

Bloomberg ayrıca, Apple’ın tepe ve alt bölümlerinden içe doğru kavisli iPhone ekranları geliştirmek istediğini belirtiyor. Apple’ın bu alanda, kavisli ekranlarını yanlardan ivmeli geliştiren rakibi Samsung’dan farklılaşmak için çaba sarf ettiğine dikkat çekiliyor.

Apple‘ın söz konusu olan bu teknolojileri araştırmaya devam ettiğini ve henüz net bir tarih verilmediğini belirtelim. Bu özellikteki iPhone’ların en erken 2020 yılında gelmesi bekleniyor. ABD’li teknoloji şirketi ayrıca OLED ekran teknolojisini daha fazla cihaza getirmek için düğmeye basmış durumda. Kaynaklara göre, şirket bu yıl 6,5 inç ve 5,8 inç OLED ekranlı iki yeni iPhone satışa sunacak. Şirketin yine bu yıl satışa sunmayı planladığı LCD ekranlı iPhone modeli ise iPhone X’un halefi olacak ve diğer iki cihaza kıyasla daha uygun fiyatla satılacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

teknik destek