Şimdi yükleniyor

Güvenilir Apple Analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X’in Üretim Sorununun Çözüldüğünü Söylüyor!

iphonex

Güvenilir Apple Analisti Ming-Chi Kuo, iPhone X’in Üretim Sorununun Çözüldüğünü Söylüyor!

Son Güncelleme tarihi 29 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone X’in müşterilere gönderim süresinde gecikmelere neden olan TrueDepth kamera sistemi ile ilgili üretim sorunlarıyla karşı karşıya olduğu daha önce güvenilir Apple Analisti Ming-Chi Kuo tarafından pek çok kez dile getirilmişti. Ancak saygın analist Ming-Chi Kuo, bu sefer, yüz tanıma sistemi için bileşenlerin tedarikinin artık dengeli hale geldiğini yani üretim sorununun çözüldüğünü söylüyor.

teknik destek

KGI Securities tarafından paylaşılan araştırma notunda, Apple’ın gelecek yılki iPhone modellerinde iPhone X’de yaşadığı üretim sorunlarını yaşamayacağı ve bu nedenle arz-talep dengesinde sorun yaşanmayacağı bilgisi yer alıyor.

Analistin araştırma raporu, TrueDepth kamera sisteminin 2018’deki tüm iPhone modellerinde veya bir modelde yer alacağını gösteriyor ancak bunun üstüne konuşmak için henüz çok erken. Bu nedenle şimdilik iPhone X’in üretim sorunlarının büyük oranda çözülmesi dışındaki iddialarla değilde daha çok iPhone X tarafındaki iddialara bakmak gerekiyor.

iPhone X, Türkiye’nin dahil olmadığı 55 ülkede 27 Ekim’de ön siparişe çıktı ve yine bu ülkelerde 3 Kasım’da piyasadaki yerini alacak. Ön sipariş ile iPhone X’i satın alan müşterilerin amiral gemisi iPhone modeline kavuşmaları da kolay olmayacak. Çünkü Apple Online Store’da tahmini gönderim süresi 5-6 hafta olarak listeleniyor.

teknik destek