İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Arkaplanda iOS 10 Testleri Yükseliş Gösteriyor

Apple genellikle iki haftada bir iOS benimsenme istatistiklerini güncelleştirir ancak şirket geçen aydan bu yana istatistiklerde herhangi bir güncelleştirme yapmadı taki 18 Nisan’a kadar. İki gün önce haberini yaptığımız iOS 9 benimsenme oranının %84’e ulaştığı bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

teknik destek

Apple’ın büyük iOS sürümlerinden olan iOS 9’un yükselişinin devam edeceği ve benimsenme oranının %90’ları bulacağı belirtiliyor. Ancak bu noktada Apple bir taraftanda WWDC 2016’da tanıtacağı iOS 10 için de arkaplan testlerini sürdürüyor.

9to5Mac ziyaretçi verilerini paylaşarak, iOS 10 yüklü cihazlardan yapılan ziyaretçi eğilimine dair bazı veriler paylaştı.

iOS-10-Testleri

Tabloda iOS 10’un 2015 Şubat ayından bu yana yoğun bir şekilde Apple tarafından test ettiği görülüyor. Nisana yı itibariyle en yüksek oranda test seviyesine ulaşan iOS 10’un yavaş yavaş düşüşe geçtiği de görülüyor. Bu da Apple’ın artık genel anlamda testleri tamamlaması anlamına gelebilir. iOS 10’da bizleri neler bekliyor 13 Haziran’a kadar gizemini koruyacak ancak Apple’ın büyük planları olduğu açık.

iOS 9 tarafındaysa geliştirmeler devam ediyor. Şu anda iOS 9.3.2 testlerini sürdüren Apple’ın bir aya kadar bu güncellemenin de final sürümünü yayınlaması bekleniyor.

Özetle bir tarafta iOS 10 testlerini sürdüren Apple diğer tarafta şimdiye kadarki en yüksek benimsenme oranına sahip iOS 9 üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor.

teknik destek