Şimdi yükleniyor

Apple’ın iPhone X’i ve Google’ın Pixel 2 XL’si Karşı Karşıya!

iPhone X ve Google Pixel 2 XL

Apple’ın iPhone X’i ve Google’ın Pixel 2 XL’si Karşı Karşıya!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Google ve Apple’ın yeni 2017 amiral gemisi akıllı telefonları piyasaya çıktığında özellikle Apple’ın iPhone X’inin Google Pixel 2 XL ile karşı karşıya getirildiğinde neler olabileceğini merak ediyorduk.

teknik destek

Neyseki MacRumors tasarım, donanım, kamera ve ekran da dahil olmak üzere her iki telefonun belirli özelliklerini ve Face ID ve Active Edge gibi benzersiz özelliklerini karşılaştırdığı güzel bir inceleme videosunu yayınladı. Cihazların her biri arasındaki benzerliklerin ve farklılıkların genel bir resmini çıkartan MacRumors, her ikisinin de günlük kullanımdaki durumlarını ortaya koyuyor.

iPhone X ve Google Pixel 2 XL’e Genel Bakış

Hem Google Pixel 2 XL hem de iPhone X, yüksek fiyat etiketine sahipler. Google Pixel 2 XL’ın ABD satış fiyatı 849 dolar, iPhone X’in ise 999 dolar. iPhone X, 5.8 inç ve Pixel 2 XL 6 inç ekran boyutuna sahip.

Pixel 2 XL’de Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi bulunurken, iPhone X’de Apple tarafından tasarlanmış özel bir A11 Bionic çipi bulunuyor. Genel olarak iPhone X, Pixel 2 XL’den daha iyi performans gösteriyor ancak işlemci ve GPU hızındaki farklılıklar, gerçek kullanımda gözle görülür bir fark oluşturmuyor. Yoğun görevler söz konusu olduğunda, iPhone X, Pixel 2 XL’den daha üstün performans gösteriyor.

Her iki cihazda OLED ekran bulunuyor ancak iPhone X’in ekranı, Pixel 2 XL’nin OLED ekranından daha iyi. Pixel 2 XL, yanma ve tuhaf renk değişimleri de dahil olmak üzere, son haftalarda ciddi ekran sorunları ile gündemde. Kimi iPhone X kullanıcısı ise ekranda yeşil çizgi sorunu olduğunu bildiriyor.

iPhone X ve Pixel 2 XL etkileyici kameralara sahipler ve inanılmaz fotoğraflar çekebiliyorlar ancak Pixel 2 XL, iPhone X’in yalnızca tek bir kamera ile yapabileceği çoğu şeyi yapıyor. Apple’ın iPhone X’i f/1.8 diyafram açıklığına sahip geniş açılı lens ve  f/2.4 diyafram açıklığına sahip telefoto lense sahip çift 12 megapiksel arka kamera ile donatılmışken, Pixel 2 XL sadece f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 megapiksellik bir kamera ile donatılmış.

Ön taraftaki kameralara baktığımızda, Pixel 2 XL, f/2.4 diyafram açıklığına sahip 8 megapiksel bir kameraya sahipken, iPhone X, f/2.2 diyafram açılığına sahip 7 megapiksellik bir kameraya sahip ve ek olarak; kızılötesi kamera, nokta projektörü ve sensörlere sahip olan ve bunların tamamı TrueDepth kamera sistemi olarak adlandırılıyor. iPhone X’in Pixel 2 XL’a göre en önemli avantajı Face ID’ye sahip olması.

Face ID, parmak izi algılama teknolojisine kıyasla ciddi güvenlik yükseltmesi sunduğu kanıtlanmış durumda. Pixel 2 XL, hızlı ve doğru parmak izi algılayıcısı sunmaya devam ediyor. Pixel 2 XL’nin en ayırt edici özelliği olan Active Edge, kullanıcıların Google Assistant’ı hızlı bir şekilde etkinleştirmek için cihazın kenarlarını sıkmasına olanak tanıyor. Google, Assistant’ın Siri’den daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Pixel 2 XL, iPhone X’den daha büyük bir pile sahip (buna rağmen iPhone X bazı pil ömrü testlerini kazandı) ancak iPhone X’de mevcut olan Qi tabanlı kablosuz şarj özelliğini desteklemiyor. Her iki cihazda standart 3.5mm kulaklık girişi yer almıyor.

Hangisi Daha İyi?

Bunun cevabını vermek imkansız. Hem iPhone X hem de Google Pixel 2 XL tamamen farklı işletim sistemini çalıştırıyorlar ve her biri kendi kategorisinde en iyisi konumunda. Google Pixel 2 XL’nin iPhone X’den daha iyi olduğu bazı şeyler var ve iPhone X’in Google Pixel 2 XL’den daha iyi olduğu bazı şeyler var. Her iki cihaz arasındaki seçimi yapabilmek için tercih edilen ekosisteme (iOS veya Android) bakmak gerekiyor.

teknik destek