İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone X’e Jailbreak Yapıldı!

Apple’ın onuncu yılına özel olarak tanıtmış olduğu iPhone X cihazı için tamamen işlevsel bir jailbreak sürümü ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 11.1.1 sürümünün üzerinde çalışan jailbreak, cihazın sınırlarını aşmak isteyenleri mutlu edecek gibi görünüyor.

teknik destek

Tanınmış güvenlik şirketi olan KeenLab çalışanlarından Liang Chen tarafından tanıtılan jailbreak iOS kullanıcıları ve geliştiricileri içinde merak konusu oldu. Henüz iOS 11.1.1 sürümünde hangi açıkların kullanıldığını detaylandırmayan şirket daha önce iOS 11 sürümünün beta sürümleri ve iOS 10.3.2 sürümü içinde jailbreak tanıtımları gerçekleştirmişti.

Bu paylaşılanlara baktığımızda, Apple’ın A11 Bionic çipi ile çalışan iPhone X modelinde iOS 11.1.1 sürümünde jailbreak çalışmalarına olanak sağlayacak açıkların olduğu anlaşılıyor. Ortaya atılan bu jailbreak haberinin, varlığıyla diğer kullanıcıları ve uzmanları heyecanlandıracağına ve geliştirme için teşvik edeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Tüm bunları gözden geçirdiğimizde iOS 11 sürümü için kesin olmamakla birlikte önümüzdeki zaman aralığında bir jailbreak aracı yayınlanması muhtemel. Bu jailbreak herkes için sunulacak mı bilinmez ama bu haberin varlığıyla kullanıcıları ve geliştiricileri mutlu ettiği kesin.

teknik destek

4 Yorum

 1. fatih 55 fatih 55 7 Aralık 2017

  tam aradigim bilgi peki tam nezaman düser bu jailbreak ,bu cikana kadar x üzerinde hanki jailbreak calisir

 2. asdasdada asdasdada 21 Kasım 2017

  kimsede olmayan tel e jailbreak olsa ne olur. 10.3.2 ye yapılmadıktan sonra gerisi hikaye

 3. Muharrem Muharrem 10 Kasım 2017

  Selam kolay gelsin şuan 10.3.2 kullanıyorum jb için güncellemedim jb 11.1 için gelecekse günceleme yapalımı ?

  • ADEM ATEŞ ADEM ATEŞ Yazar | 13 Kasım 2017

   Henüz iOS 11 sürümü için kesinleşmiş bir jailbreak bilgisi yok. Zaten iOS 11 sürümüne geçtiğiniz takdirde jailbreak’e ihtiyacınızın olacağını sanmıyorum.

Yorumlar kapatıldı.