İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bazı iPhone 8 Plus Kullanıcılarını Şok Eden Problem!

Apple’ın yeni iPhone 8 Plus’ını satın alan birçok kullanıcı, arama yaparken kesik kesik sesler duyduğunu bildirmeye başladılar. Avustralya, ABD ve Avrupa’daki bazı iPhone 8 Plus sahibinin benzer sorun yaşadığını söyledikleri belirtiliyor.

teknik destek

iPhone 8 Plus sahiplerine göre, normal çağrılar sırasında bazen alıcıdan “sinir bozucu” statik sesler duyulabiliyor ancak kulaklık kullanırken veya hoparlör etkinleştirilmişse bu sorun ortaya çıkmıyor. Bu da sorunun yazılımsal olduğunu gösteriyor ancak FaceTime kullanıldığında böyle bir sesin duyulmadığı aktarılıyor. Bu da problemin aslen operatör kaynaklı olduğunun bir göstergesi.

Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar, iPhone 8 Plus’ını sıfırlayarak sorunu çözmeyi denediler. Apple destek ekibi de bu yönde tavsiyede bulunarak, bazı kullanıcıların telefonlarını fabrika ayarlarına geri döndürmelerini istedi. Apple, konunun farkında ve şu anda bununla ilgileniyor.

Şu an için sorunun kaynağı tespit edilebilmiş değil ancak gelecekte kaynağı net olarak tespit edilecektir ve yazılımsal ise yazılım güncellemesi verilecektir. Yazılımsal bir sorun yoksa da Apple, donanımsal veya cihaz değişimi gibi seçenekleri kullanıcıların önüne getirecektir.

Ancak şimdiye kadar ortaya çıkan bilgiler ışığında sorunun operatör kaynaklı olduğu anlaşılıyor. Apple, detayları operatörlere bildirerek sorunu kısa sürede çözmelerini sağlayacaktır.

Yeni bir gelişme olması durumunda paylaşıyor olacağız…

teknik destek