Şimdi yükleniyor

Windows 11 yer kaplayan dosyaları silme

Windows 11 yer kaplayan dosyaları silme

Son Güncelleme tarihi 9 Kasım 2022 by Teknoloji Haber

Windows 11’ de bulunan özelliklerden bir tanesi laptoptaki  yer kaplayan dosyaları silmektir. Windows 11 yer kaplayan dosyaları silme oldukça basittir. Mouse’ daki butonun sol tarafına tıklayarak dosyayı sil şeklinde işaretlenmeli. Bununla birlikte Windows 11′ in en önemli özelliklerinden bir tanesi GB özelliğidir. GB özelliğini taşıyan her diz üstü bilgisayarlar ya da masaüstü bilgisayarlar olduğu sürece bilgisayardan çok rahat işlem yapılabilir. 

teknik destek

Windows 11 nasıl kullanılır?

Windows 11 yer kaplayan dosyaları silme ve yer kaplama özelliği ile bilgisayarı doldurmaktadır. Bununla birlikte dosyaların flash belleğe atılması gerekmektedir.

GB açısından fazla olan dizüstü bilgisayarlar rağbet görmekle birlikte insanların ilgisini çekmektedir.  Bu sayede laptopların fiyatlarına bakıldığında çok pahalı ve kaliteli laptoplar vardır. Ve bunun için bir fiyat araştırması yapıldığında en güzel ve kaliteli laptop almak gerekir.

Dosyalar oldukça kaliteli ve 2022 model dosyalardır. Windows üzerinden kaydedilen dosyalar yeniden yüklenerek birçok dosyayla birleştirilir. Aynı zamanda Windows’u kullanan kullanıcılar bu durumun rahatlığından oldukça memnundur. Artık insanlar  gün geçtikçe Windows işletim sistemini kullanmaya başlamışlardır.

Silinmeyen içerikleri silme programı

Bilgisayarda silemediğiniz dosyaları veya kaldıramadığınız programları kaldırmak için kullanılmasını önerdiğimiz programlardan biri olan ‘Revo Uninstaller’ gerçekten çok işe yarayan bir araçtır.

Sistemden dosyalarına dikkat edin

C dizininde yer alan bilmediğiniz dosyaları silmemenizi öneriyoruz. Eskiden yanlışlıkla sık yapılan bu yanlışlık sebebi ile Windows normal şekilde açılmazdı. Ya eksik dosyayı ilgili alana yerleştirilirdi ya da sistem kurtarmaya yönelirlerdi. Özellikle kurtarma diski veya Windows kurulum CD’ si ile onarım yapılırdı.

Windows-11-yer-kaplayan-dosyalar Windows 11 yer kaplayan dosyaları silme
Windows 11 yer kaplayan dosyaları silme

Odakta Windows 2023 var

Windows 2023 henüz daha piyasaya sürülmemiştir. Kısa zaman sonra  Windows 2023 hayatımıza gireceği kesindir. Windows’un en etkili yönlerinden bir tanesi oldukça farklı bir yapıya sahip olmasıdır. Sınırsız sayfalarıyla oldukça güzel bir sisteme sahip olan Windows 11 oldukça kullanışlı bir sisteme sahiptir. Oldukça fazla  sistemi olan ve oldukça güzel işletim sistemine sahip olan Windows 11 laptop  olan herkes kullanmaktadır. Bununla birlikte silinen dosyalar tekrar geri yüklenebilir. Yapmanız gereken sadece Görev çubuğundaki arama kutusuna ayarlar yazın ve sonuç listesinden bu ögeyi seçin. Ardından Sistem > Depolama > Bu Bilgisayar ögesini seçin ve listeyi kaydırıp Geçici dosyaları seçin. Geçici dosyaları kaldır ögesinin altında Windows’un önceki sürümü onay kutusunu seçmelisiniz. Ardından Dosyaları kaldır seçin.

Bununla birlikte artık Windows 11 yerine Windows 12’ nin yerini alması bekleniyor. Windows 12 olduğunda sistem tamimiyle değişecektir. Artık Windows 2003 ten başlayarak 2021 e kadar sürecek olan bir işletim sistemine sahip olunacak. Çünkü Windows artık markalaşmış bir sistem olup  oldukça ilgi çekici bir görüntüye sahip olacaktır.

teknik destek