Şimdi yükleniyor

Bilgisayarı SSD ile hızlandırma

laptop hızlandırma

Bilgisayarı SSD ile hızlandırma

Son Güncelleme tarihi 14 Ağustos 2020 by Teknoloji Haber

Bilgisayarı hızlandırma dendiğinde ilk akla gelen RAM oluyor ama çoğu hard disk faktörünü bilmiyor. SSD kullanılarak sistemi çok hızlı hale getirebilirsiniz. Normal disk’ e göre biraz pahallı olsa da alacağınız performansa değeceğini düşünüyoruz. Özellikle yeni bir bilgisayar alacakların dikkat etmesi gereken bir husus.

teknik destek

Günümüzde oyun bilgisayarı denilen sistemler pazarda dikkat çeken modeller oluyor. Güçlü işlemci, ekran kartı ve RAM ile her oyun sorunsuz açılıyor. Ama elinizde bir laptop var ama donanım yükseltme için pek şansınız olmuyor. Burada RAM ve disk ön planda oluyor.

Bu aralar minimum RAM önerimiz 8 GB diyebiliriz. Artık normal sistemlerde ya 4 ya 8 oluyor. Buna birde SSD eklenirse çok iyi bir performans yakalayacaksınız. Ekran kartı düşük olan ya da idare eden laptoplar için bu disk değişimi oyunda da işe yaradığını göreceksiniz.

SSD marka önerisi olarak çok soru soranlar olduğunu düşünüyoruz. Marka hızda ne gibi bir fark sunar diyenler için yazma okuma gibi hız ve diğer değerlere bakılmasını öneririz. Bu değerlere göre satın alım yapılabilir. Marka faktörü kalite ve dayanıklılık için önemli olabiliyor. Biz Samsung EVO kullanıyoruz ve en çok kullanılan içerisinde birde Sandisk, kingston ve WD geliyor.

laptop-hizlandirma Bilgisayarı SSD ile hızlandırma
Bilgisayarı SSD ile hızlandırma
teknik destek

1 yorum

comments user
Selçuk Albut

Benim MacBook Pro (13-inch, Mid 2012) ve 16 GB 1600 MHz DDR3 Belleği olan bilgisayarım için üç ay kadar önce OWC’nin “1.0TB OWC Mercury Extreme Pro 6G 2.5-inch 7mm SATA” SSD aldım. Firma ABD’de yurtdışı kargo+vergi dahil 265 USD’na geldi.
Eğer MacBook’unuzu benim gibi, ağır sayılabilecek oyun, fotoğraf/video işleme, 3D çizim gibi amaçlar için kullanıyorsanız OWC’nin yanında Samsung 860 PRO dan birini tercih etmelisiniz.