Şimdi yükleniyor

Bir Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Facebook tamamen kapatma

Bir Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Yapılan araştırmalara göre insanlar, gün içerisinde ortalama 7 saatini bilgisayar karşısında, 3 saatini telefonundan internete bağlanarak ve 3 saatini de sosyal medya platformlarında geçiriyorlar. Kısacası bir insan 13 saatini bilgisayar, internet ve sosyal medya üçleminde geçiriyorlar. Bu 13 saatin 3 saatini kurtacak bir yöntem var; Facebook hesabını kalıcı olarak silmek.

teknik destek

Facebook elbetteki sosyal medyanın sadece bir ayağını oluşturuyor ama ülkemizdeki en popüler sosyal medya platformu olması sebebiyle Facebook hesabını silmek genel olarak bu 3 saatinizi kurtarabileceğiniz anlamına geliyor.

Facebook, her ne kadar kullanıcılarının isteklerini her yönü ile karşıladığını söylese de bir kullanıcının hesabını silmesini bir hesap dondurma işlemi kadar kolayca sunmuyor. Facebook hesabınızı kolaylıkla dondurabiliyorsunuz ama silmek bir dondurma işlemi kadar kolay değil.

Elbetteki yöntemini bildikten sonra Facebook hesabını silmek son derece kolay. Facebook, bir kullanıcının hesabını silme işlemini başlattığında profilinin insanlar tarafından görüntülenmeyeceğini, fotoğraflar, durum güncellemeleri gibi şeylerin veya yedek sistemlerde saklanan verilerin tamamının silinmesinin 90 güne kadar sürebileceğini söylüyor. Anlayacağınız, hesap silme işlemi ortalama iki hafta sürüyor ancak verilerinizin tam olarak Facebook’tan kaldırılması üç aya kadar sürebiliyor.

Hesabınızın silinmesini talep ettiğiniz anda silme süreci başlıyor ve bu kararınızdan iki hafta içerisinde vazgeçebiliyorsunuz. Yani, hesabınızın silinmesini talep ettikten iki hafta içerisinde hesabınızın silinmesi talebini iptal edebilmeniz mümkün.

Hesabınızın silinmesi sürecini başlatmak için Facebook’a giriş yaptıktan sonra buradaki bağlantıya tıklamanız ve gelen diyalog ekranından “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklamanız yeterli. Bu şekilde süreci başlatacak ve iki hafta sonra hesabınızın en azından size dönük tarafında geri dönüşü olmayan sürece gireceğinin altını bir kez daha çizelim.

Son olarak, iOS aygıtınızdan Facebook, Messenger ve diğer Facebook Inc geliştiricisine ait uygulamaları kaldırmayı unutmayın.

teknik destek