Şimdi yükleniyor

Eski iPhone’unuzu iPhone X’e Dönüştürün!

iPhone X Dönüşüm

Eski iPhone’unuzu iPhone X’e Dönüştürün!

Son Güncelleme tarihi 23 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın amiral gemisi iPhone X’in ön siparişe sunulmasına ve piyasaya çıkmasına artık sayılı günler kaldı ve ne yazık ki Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı halen belirsiz. Bir de bunun üstüne 6.199 TL’den başlayan fiyat etiketi dahil edildiğinde, iPhone X, Türkiye’de sahip olmak istenen ama elde edilmesi biraz zor olan akıllı telefon olarak görülüyor.

teknik destek

iPhone X’i satın almak isteyipte bütçe sorunları nedeniyle bunu yapamayan müşteriler için ilginç bir çözüm yolu var. Şöyle ki, elinizde iPhone 6 veya iPhone 6s varsa, ona iPhone X’in cezbedici bazı yönlerini ekleyebilirsiniz.

YouTuber EverythingApplePro, eski bir iPhone’un iPhone X’e nasıl benzer hale getirileceğini anlatan yeni bir video paylaştı. Yöntem sıradan bir kullanıcıyı aşabilir çünkü hem donanım hem yazılımsal değişiklikler yapmak gerekiyor. YouTuber, iPhone 6/iPhone 6s’inin arka panelini iPhone X’e daha yakın bir panel ile değiştirerek işe koyuluyor. Yani yöntemi uygulayabilmek için elinize tornavida almanız gerekiyor ve bu da dönüşü olmayan sorunların ortaya çıkabileceği anlamına geliyor.

Donanımsal değişiklikleri yazılımsal değişiklikler takip ediyor ve bunun için Jailbreak‘e ihtiyaç duyuluyor. Kilit Ekranı’nı, uygulama Dock’ını ve diğer iOS öğelerini iPhone X’e benzer hale getirebilmeniz için Jailbreak şart. Anlayacağınız hem donanımsal değişiklikler yapacak hem de iPhone 6 veya iPhone 6s’inizde yüklü olan iOS sürümünün kullanılabilir olan herhangi bir Jailbreak aracı ile uygun olması gerekiyor.

İşin sonunda oluşan tablo pek çok kişi için son derece etkileyici. Diğer tüm ayrıntıları aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Elbetteki böyle bir işe girişirseniz oluşabilecek her türlü riski göze almış olmanız gerekiyor. İşte o dönüşümün videosu;

 

teknik destek