Şimdi yükleniyor

Birçok iPhone X Sahibinde Gelen Aramalar Gözükmüyor!

iphone-x-arama-sorun-min

Birçok iPhone X Sahibinde Gelen Aramalar Gözükmüyor!

Son Güncelleme tarihi 5 Şubat 2018 by MirAhmet

teknik destek

Görünen o ki son zamanlarda birçok Apple iPhone X sahibi cihazı bir telefon olarak düzgün bir şekilde kullanamamasından şikayet ediyorlar. Daha doğrusu bazı kullanıcılar bazen gelen aramaları cevaplayamadığını bildiriyor.

Sorun tam olarak bir görüşme gerçekleştikten sonra iPhone X ekranının bazen 6 ila 10 saniye sonra uyanması nedeniyle ortaya çıkıyor. Bu nedenle kullanıcı Kabul Et ve Reddet düğmesine erişemiyor. Ancak arayan kişi aramasını yapmaya muhtemelen devam ediyor ve neden cevaplanmadığını merak ediyor belki de görmezden geldiğini düşünüyor. Bugün itibariyle neredeyse 800’den fazla iPhone X kullanıcısı Apple‘ın resmi destek forumunda bu sorunun (veya buna benzerlerinin) geri dönüşünü verdiler. Gelen çağrı hatası, tabii böyle söyleyebilirsek 2017 Aralık ayında ilk kez fark edildi ve henüz hiçbir şey yapılmadı.

iphone-x-gelen-arama-sorunu Birçok iPhone X Sahibinde Gelen Aramalar Gözükmüyor!

The Financial Times’a göre, Apple bu beklenmedik hatayı bu günlerde çok sıkı araştırıyor. Ancak şu an için neyin sebep olduğunu söyleyemiyor ve ne zaman düzeltebileceğini de söyleyemiyor. Umarım sorun daha fazla cihaza yayılmaz ve Apple hızlı bir şekilde çözmeyi başarır. 5000 TL verip de bu sorunla karşılaşmak çok hoş olmazdı. Bu sorun şirketin bugüne kadarki en pahalı telefonunun kullanıcıların toplam sayısının küçük bir yüzdesini etkilese bile önemsenmemesi gereken türden bir mesele değil.

Bir iPhone X sahibi misiniz? Gelen aramaları alırken her şey yolunda mı?

teknik destek

40 yorum

comments user
Mahmut

Aynı sorunu bende yaşıyorum ve gerçekten bu durum beni geriyor

comments user
Nuriye yılmaz

Gelen arama ya saniyeler sonra cevap verebiliyorum bazen ekran açılmayınca cevap veremiyorum 6bin tl telefona ödeyip böyle bi skıntı olması hiç hoş değil sorun çözülmesse geri iade edicem

comments user
Burak Glçk

Iphone X kullanıcısıyım. Telefona arama geldiğinde 10-12 saniye gözükmüyor. Telefon 4-5 defa kendi kendine açılıp kapandı ve sürekli telefonun donması sorununu yaşıyorum. Telefona 6.000 TL veripte bu sorunları yaşamak çok kötü bir durum. Yazık ya adam gibi deneme yapıp keşke piayasaya sürselermiş.

comments user
Muhammet demirci

Bende var hiç bir sorun yok

comments user
Fatih

Beş aydır iPhone 7 kullanıyorum, yayınlanan tüm IOS güncellemelerini yayınlandığı gün yükleyip kullandım şu an da son sürüm olan IOS 11.2.5 kullanıyorum hiç böyle bi problemle karşılaşmadım.

comments user
Burak

7 plus tada aynı sorun var

Yorumlar kapalı.