Cydia Eraser iOS 9.3.3 İçin Güncellendi ( Jailbreak Sahipleri Mutlaka Yükleyin)

Cydia Eraser iOS 9.3.4

Jailbreak katili iOS 9.3.4’ün yayınlanması ile birlikte Jailbreakli cihaz sahiplerini bir telaş sarmıştı. Çünkü mevcut jailbreak tethered ve hatalarla dolu. Bugün Cydia’nın sahibi Saurik’ten bir müjde geldi. iTunes kullanmadan telefonu sıfırlamaya yarayan Cydia Eraser eski adı ile Cydia Impactor güncellendi.

teknik destek

Bir kaç hafta önce iOS 9.0 desteğine kavuştuğunu yazdığımız Cydia Eraser artık iOS 9.3.3 dahil bütün iOS 9.x versiyonları (iOS 9.3.4 hariç ) destekliyor.

Cydia Eraser Neden Önemli

iOS 9.3.3 ve alt versiyonlardaki Jailbreakli cihazınızda herhangi bir sorun nedeniyle tekrar aynı versiyonu yüklemeniz gerekirse iTunes’a ihtiyaç duymadan sıfırlama yapabileceksiniz. Apple, iOS 9.3.3’ü yüklemenin önünü kapattığında (imzalamayı) bu tweak bulunmaz bir nimet olacak.

Eğer cihazınızdan jailbreaki kaldırmak ve cihazı servise göndermek istiyorsanız bu tweak ile cihazı sıfırlayabilirsiniz. Servisten dönen cihaza eğer yeni sürüm yüklenmediyse tekrar Jailbreak yapabilirsiniz. Yada cihazı Cydia Eraser ile sıfırlayıp başkasına satabilirsiniz.

Eğer bir Jailbreakli cihaza sahipseniz Cydia Eraser’ı mutlaka yüklemelisiniz.

Cydia Eraser Nasıl Kullanılır ?

Adım 1: Öncelikle Cydia’dan Cydia Eraseri yükleyin.

image

Adım 2: Tüm verilerinizi iTunes yada iCloud ile yedekleyin.

Adım 3: Ayarlardan iPhone’umu Bul u kapatın.

Adım 4: Şarjınızın %50 den fazla olduğundan emin olun.

Adım 5: Şimdi Cydia Eraser’i başlatın.

Adım 6: Ekranın alt kısmındaki erase all data, unjailbreak device” yazan yere tıklayıp açılan pencerede “Erase All” yazısını seçin.

Adım 7: İşlem başlayacak. Cihazda yüklü uygulama sayısına göre işlem uzun sürebilir.Sabırla bekleyin.

İşlem tamamlandığında klasik iOS kurulumun ekranı gelecek. Sizi merhaba diye karşılayan cihazınızda kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. Dilerseniz cihazı iTunes’a bağlayıp yedeklerinizi yükleyebilirsiniz.

İşlemler hakkında daha iyi bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri

19 Comments

 1. i phonemi 9.3.5 e yükseltmiştim cydia kurmayı düşündüm fakat bu sürümü bulamadım ne yapmam gerek cydia nın yeni surumünü mü beklemem gerek ??

  1. iOS 9.3.5 için jailbreak yok.ios 9.3.3 e dönüp jailbreak yapma şansınız da yok.bekleyeceksiniz belki iOS 9.3.5’e jailbreak çıkar

 2. ios 9.3.3 jb cihaz appcake,appsync yükledim restart istedi cihazı yeniden başlayınca jb gitti abi. pp25 ten tekrar profili yükledim menüye gelen uygulamaya girdim daireye basıp tuşları kilitleyince cihaz kapanıyor jb olmuyor. Bunun çözümü nasıl bilen var mı acaba

 3. Bende iPhone 5’de denedim (iOS 9.0.2). Aşağıdaki hatayı verdi.

  eraser.cpp:1410
  _assert(ota_.find({“iPhone5.2”,13,’A’,452}))

  1. Bulunduğunuz sürümde kalıyorsunuz başka sürümlere dönülmüyor. Diğer problem ise yüklenen bir tweakten dolayı olabilir. Restoreden önce aldığınız yedekte sorun olduğu için restoreden sonra da devam ediyor.

   1. Yedek almadım direkt olarak restore yaptım ve yeni bir iphone olarak ayarla dedim yine de kullandığım bi tweakin etkisi olabilir mi ?

    1. Cihazın bütün ayarlarını sıfırlayın.yani iPhone’u sil diyip deneyin.

     1. iPhone u sildim fakat kurarken bile aynı problemi yaşadım sizce donanımsal bir sorunmu donanımsal olsa kalıcı olur mu veya rebootla düzelir miydi

 4. Jailbreak ten sonra telefonda garip bi dokunmatik problemi ortaya cıktı problem su şekilde mesela o problem bi süre oluyor problemde şu şekilde diyelim ki iphone yazacağım tuşlar basmıyo yarısı falan basıyo phe yazabiliyorum sonra telefonu yeniden başlatınca düzeliyor ama ben bu problem yüzünden jbyi silip restore yaptım problem devam ediyor ne yapabilirim?

Comments are closed.