Şimdi yükleniyor

Daha Uzun Pil Ömrü Sunan iPhone Modelleri Geliyor!

2018 iPhone Pil Ömrü

Daha Uzun Pil Ömrü Sunan iPhone Modelleri Geliyor!

Son Güncelleme tarihi 8 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

KGI Securities’in güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, gelecek nesil iPhone modellerinde beklenenden daha fazlasının sunulacağını gösteren yeni yatırımcı raporunu paylaştı. Kuo, gelecek yıl piyasaya sürülmesi muhtemel 6.5 inç ve 5.8 inç OLED iPhone’ların L şeklinde pil tasarıma sahip olacaklarını söylüyor. L şeklindeki pil ile kapasite artırılacak ve bu da pil ömrünün önemli ölçüde artmasını sağlayacak.

teknik destek

Şu anda iPhone X, L şeklinde pil yapısına sahip ancak analist pil teknolojisinin geliştirilmesiyle Apple’ın pil ömrünü daha da artıracağını öngörüyor. Buna ek olarak, yeni nesil teknolojiye sahip pilin hem 5.8 inç hem de 6.5 inç OLED ekranlı iPhone’da yer alacağını düşünüyor.

KGI, önümüzdeki yıl piyasadaki yerini alacak olan 5.8 inçlik iPhone’un 2.900mAH ile 3.000mAh arasında bir pil kapasitesine sahip olacağını açıkladı. Şu anda iPhone X, 2.716mAh kapasiteli bir pile sahip. Dolayısıyla, gelecek yılki iPhone’da yüzde 10’luk bir pil kapasitesi artışı görülebilir.

Pil ömrü, iPhone kullanıcıları için uzun süredir bir tartışma konusu. Apple, akıllı telefonlarında pil ömrü konusunda durağan bir görünüm sunarken, akıllı telefonlarının özellikleri tarafında devrim yaratıyor. Yüzde 10’luk pil ömrü kapasitesi yüksek gözükmese de Apple’ın planı daha yoğun özellikleri desteklemek ya da iPhone X’in mevcut pil ömrüne bir-iki saatlik ekleme yapmak olabilir.

Apple’ın önümüzdeki yılki iPhone modelleri arasında 5.8 inç ve 6.5 inçlik OLED iPhone’lar yer alıyor ve bu modellere ek olarak, bir de 6.1 inç LCD ekranlı modelin yer aldığı konuşuluyor. Analiste göre, diğer modellere kıyasla daha uygun fiyatlı olacak olan 6.1 inç LCD iPhone modelinde dikdörtgen pil tasarımı kullanılacak ve böylece bu modelde de daha uzun pil ömrü sunulacak.

6.1 inçlik LCD modelin düşük bütçeye hitap eden bir cihaz olması bekleniyor. Apple’ın yeni kablosuz şarj özelliğini, cihazın sahip olacağı metal (alüminyum) kasadan dolayı bu cihazda sunmayacağı gelen bilgiler arasında.

teknik destek