Şimdi yükleniyor

Uygun Fiyatlı iPhone X Varyantı: iPhone Xc

iPhone Xc Konsepti

Uygun Fiyatlı iPhone X Varyantı: iPhone Xc

Son Güncelleme tarihi 9 Aralık 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone X, şimdiye kadarki en gelişmiş özellikleri ve en yeni teknolojileri bünyesinde barındıran ve Apple’ın amiral gemisi olmaya yakışır bir model olarak karşımızda duruyor. Apple’ın bir müddet, gelecekteki iPhone modellerinde şimdilik iPhone X’e münhasır olan pek çok özelliğe yer vereceği bilinen bir gerçek ve bu gerçekten yol çıkan iDrop News, iPhone X ile iPhone 5c‘yi bir araya getirdiği konseptini paylaştı.

teknik destek

İlk bakışta iPhone Xc düşüncesi saçma geliyor olabilir ancak iDrop News, X’in özelliklerinin bir kısmına sahip, uygun fiyatlı polikarbonlu bir iPhone’un hem tüketiciler hem de Apple için cazip olacağını düşündüğünü söylüyor.

Her geçen gün, çerçevesiz, uçtan uca ekranlı akıllı telefonların yaygınlaştığını ve çok yakın gelecekte bu tasarımsal yeniliğin amiral gemileri için değil bir standart haline geleceğini gözlemliyoruz. Nitekim Apple’ın önümüzdeki yıl piyasaya süreceği 3 iPhone modelinin de çerçevelerinden yoksun olacağı iddia ediliyor. iDrop News, iPhone Xc’nin maliyetinin düşürülmesi adına OLED yerine LCD panele sahip olabileceğini belirtiyor.

Plastik bir diğer deyiş ile polikarbonat gövdenin en önemli yararı, mevcut iPhone X’in oldukça kırılgan olan cam gövdesine kıyasla daha dayanıklı olması ve aynı zamanda kablosuz şarj teknolojisini desteklemesi olarak görülüyor.

iDrop News, iPhone Xc konseptindeki iPhone modelinin 450 dolar ila 550 dolar aralığında bir fiyatla gelmesi durumunda oldukça popüler olacağını düşünüyor. Apple, TrueDepth kamera sistemi, çerçevesiz ekran, kablosuz şarj gibi özellikleri giriş seviyesi bir iPhone modeline dahil ederse akıllı telefon pazar payını önemli ölçüde artıracaktır ve özellikle Hindistan ve Çin’de böyle bir cihaz hit haline gelecektir.

Bahsi geçen iPhone Xc konseptine aşağıdaki görsellerden ulaşabilirsiniz.

teknik destek