Şimdi yükleniyor

LG, iPhone X için Sıraya Girdi!

LG OLED Ekran iPhone X

LG, iPhone X için Sıraya Girdi!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Bir süredir LG’nin OLED ekranlı iPhone X’in ekran paneli üretiminde önemli bir tedarikçi haline geleceği konuşuluyordu. Gözüken o ki, Apple ile LG yakın zamanda büyük bir anlaşma yapabilir.

Şirketin iPhone X için Apple ile OLED tedarik anlaşması imzaladığına dair söylentilerin ortaya çıkmasının ve Samsung ile yapılan sözleşmesinin sona ermesinin ardından şirketin pozisyonunu açığa kavuşturmak için talepte bulunduğu konuşuluyor. Apple ile LG’nin henüz bir anlaşma yapmadığı ancak bir temasın olduğu öne sürülüyor.

Samsung’un OLED ekran üretimindeki pazar payı, Apple’ın Samsung’u tek tedarikçi olarak seçmesine yol açtı ancak LG’nin hızlı bir şekilde üretim kapasitesini artırdığı ve böylece tedarikçi statüsüne girdiği söyleniyor. Geçmişte Apple, hem iOS cihazlarının hem de Mac’lerinin LCD panellerinin tedariği için Samsung ve LG ile çalışmıştı.

Apple’ın bir OLED üretimi yapan firmaya 13.7 milyar dolarlık yatırım yaptığının ortaya çıkmasından sonra, Apple’ın yeni bir şirket ile anlaşma yapacağı yönünde söylentiler hız kazandı. Yaz aylarında Apple’ın iPhone ekran üretimi konusunda LG’ye OLED üretim hattı hazırlaması için 2.7 milyar dolarlık ödeme yaptığı iddia edilmişti.

Tüm bu gelişmeler Samsung’u endişelendiriyor ancak Samsung’un OLED pazarındaki tek rakibi LG olmayacak gibi duruyor. Çinli ekran üreticisi BOE, son zamanlarda Apple’ın ihtiyacı olan OLED ekran üretiminde yer almak için şirkete teklifte bulunduğu iddia ediliyor.

teknik destek