Elon Musk’ın bu kez hedefi farklı

Elon Musk’ın Yeni Hedefi Belli Oldu

SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk hakkında yer haberler geldi. Tesla’sını Falcon Heavy’iyle uzaya göndermeyi başaran Elon Musk’ın yeni hedefi belli oldu. Musk, şimdi de tüm dünyada internet sağlayıcılığı yapacak uydularını uzaya gönderme planı yapıyor.

teknik destek

Geçtiğimiz hafta dünyanın en güçlü roketi olan Falcon Heavy, başarıyla fırlatıldı. Elon Musk, Tesla’sını uzaya göndererek adından çok daha fazla söz ettirdi. Elon Musk’ın sıradaki hedefi ise; bütün gezegene internet erişimi sağlamaktır.

ELON MUSK’IN YENİ HEDEFİ

Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX, şimdi de uydularını bütün dünyaya internet sağlamak için uydularını fırlatmaya hazırlanıyor. Şirket İspanya Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilmiş olan Paz adlı uyduyu Falcon 9 roketiyle beraber göndereceği gibi iki tane deneysel geniş bant uydusunu da uzaya taşıyacak. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde hizmete girmesi beklenen uydunun internet hizmetleri konusunda öncü olması da bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda SpaceX tarafından gerçekleştirilen Falcon Heavy, dünyanın en güçlü roketi olarak görülmektedir. Elon Musk, roketle beraber uzaya Tesla araç modelleri arasında yer alan aracını da uzaya gönderdi. Aracı takip etmek isteyen kişiler ise NASA ile SpaceX’in ortak olarak açtığı internet sitesinden Tesla’nın güncel konumu hakkında bilgi sahibi olabilirler. Elon Musk’ın yaptığı bu girişim dünya genelinde bir ilktir ve oldukça dikkat çekmesini sağlamıştır. Önümüzdeki yıllarda bu internet projesinin devreye girmesiyle beraber teknoloji alanında büyük bir gelişme görülecektir.

müşteri hizmetleri