Şimdi yükleniyor

Bu Jailbreak Tweak’i, Hava Durumu Bilgisini Bildirim Merkezi’ne ve Kilit Ekranı’na Ekliyor

Hava-Durumu-Jailbreak-Tweak

Bu Jailbreak Tweak’i, Hava Durumu Bilgisini Bildirim Merkezi’ne ve Kilit Ekranı’na Ekliyor

Son Güncelleme tarihi 12 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

iOS 10, Kilit Ekranı ve Bildirim Merkezi‘nde önemli bilgilere hızlı bir şekilde bakabilmemiz için önemli değişiklikleri beraberinde getirdi. Mesela ekran kilidini açmadan, ekranı sağa doğru kaydırdığınızda hızlı bir şekilde yerleşik ve üçüncü taraf araç takımlarına (widget) erişebilirsiniz.

teknik destek

Bu iyileştirmelere rağmen, iOS 10’a hala eklenmesi gereken özellikler yok değil. Mesela hava durumu bilgisinin Kilit Ekranı’na eklenmesi gibi. Emin olun bu, hava durumu bilgisine erişimimizi kolaylaştırırdı.

Neyseki iOS 10’ün önemli sürümleri için Jailbreak kullanılabilir ve bu sayede pek çok şeyin çözümü bulunuyor. “WeatherDisplay” Jailbreak tweaki bu noktada imdadımıza yetişiyor ve hava durumu bilgisini Kilit Ekranı’na ve Bildirim Merkezi’ne getiriyor.

Bu yepyeni tweak sayesinde, konumunuza göre belirlenen hava durumu bilgisini Kilit Ekranı ve Bildirim Merkezi’nde doğru bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Hava durumu bilgisi hem Kilit Ekranı hem de Bildirim Merkezi’nde araç takımı (widget) ekranının sol üst köşesine ekleniyor. Görüntülenen hava durumu ayrıntılarında mevcut hava sıcaklığı, yağış, kar, güneş gibi bilgiler yer alıyor.

Tweak, konumunuzu tespit etmek için Konum Servisleri’ni kullandığından dolayı Konum Servisleri’nin etkin olması gerekiyor. Eğer ki bu servisler etkin değilse tweak çalışmaz.

WeatherDisplay’ı yükledikten sonra başka bir ayarlama yapmaya gerek yok. Hava Durumu uygulaması için Konum Servislerini etkinleştirmeniz yeterlidir ve tweak otomatik olarak mevcut konumunuzu algılayıp ilgili hava durumu bilgilerini görüntüler

Her ne kadar tweak kullanışlı gibi görünse de, en önemli dezavantajı hava bilgisinin ana ekran yerine Kilit Ekranı ve Bildirim Merkezi araç takımı (widget) ekranında görüntülenmesidir. Şahsen hava durumu bilgisinin tam olarak Kilit Ekranı’nda görüntülenmesini tercih ederim. Yine de tweakin iş gördüğü açık ve kullanmanızı tavsiye ederim.

WeatherDisplay’i denemek isterseniz, Cydia’nın BigBoss Repo’sundan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

teknik destek