Şimdi yükleniyor

Eski Bir iPhone’dan Yeni bir iPhone’a Veriler Nasıl Aktarılır?

iPhone Yedekleme

Eski Bir iPhone’dan Yeni bir iPhone’a Veriler Nasıl Aktarılır?

Son Güncelleme tarihi 15 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Yeni bir iPhone almakla ilgili en sevdiğim şeylerden biri, eski iPhone’umuzla yeni iPhone’umuzun içeriğinin tamamen aynı olacak şekilde ayarlamanın gerçekten kolay olmasıdır.

teknik destek

Bu sayfadaki öğreticiyi tümüyle okuduktan sonra, yeni iPhone’unuz eski iPhone’unuzla aynı görünecek: aynı duvar kağıdıyla, uygulamalar aynı şekilde yüklenmiş ve aynı klasöre kaydedilmiştir, tüm fotoğraflar Fotoğraflar uygulamasına eklenmişi e-posta hesabınız veya hesaplarınız otomatik olarak kurulmuş, eski metin mesajları Mesajlar uygulamasında yerini almış, tüm rehberiniz Kişiler uygulamasına eklenmiş gibi. Tek fark ise iPhone’unuzun görünüşü ve hızlı olması olacaktır!

iOS ve iCloud sayesinde bu, kolayca ve neredeyse her yere yapılabilir; bir Wi-Fi erişimi kesinlikle olmalıdır. Bu yazıda, bir önceki iPhone yedeklemesini yeni bir iPhone nasıl kuracağınızı ve yedeklemeden geri yüklenmesinin mümkün olmadığı durumlarda verilerinizi nasıl aktaracağınızı gösteriyoruz.

Eski bir iPhone’dan yeni bir iPhone’a tüm uygulamaları ve verileri nasıl aktaracağınızı öğrenmeniz için yapmanız gereken oldukça basit; aşağıdaki talimatları uygulamak.

1. Adım: Eski iPhone’unuzun Yedeğini Alın

Yapmanız gereken ilk şey, eski iPhone’unuzu yedeklemekten oluşmaktadır. Yedeklemeyi iCloud’da veya Mac’inizdeki (veya PC’nizdeki) iTunes’de yapabilirsiniz. iCloud’u kullanmamızı tercih ederiz çünkü bu yedeğinize her yerden erişebilir ve Mac’inize erişmeniz gerekmez. Ancak iTunes’i kullanmak daha hızlı olacaktır, bu yüzden hızlı bir yedekleme işlemi için iTunes’le yedeklemeyi öneriyoruz.

Eski iPhone’unuzu iTunes’i kullanarak nasıl yedekleyeceğiniz aşağıda anlatılmıştır:

1) iPhone’unuzu Mac’inize veya PC’nize lightning kablosu ile bağlayın.

2) iTunes’i açın.

3) Şimdi Yedekle’ye tıklayın.

iCloud’u Kullanarak iPhone’unuzu Nasıl Yedekleyeceksiniz?

1) iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın

2) Üst taraftaki adınızın / resminizin yer aldığı menüye dokunun ve ardından iCloud > iCloud Yedekleme menüsüne dokunun.

3) İhtiyacınız olan verilere sahip tüm uygulamaların yedekleneceğinden emin olmak için iCloud’u kullanarak uygulama listesini kontrol edin ve uygulamaların yanındaki anahtarın yeşil/etkin olduğundan emin olun.

4) iCloud Yedekleme menüsüne gidin ve Şimdi Yedekle’ye dokunun. (Ya da eski iOS sürümlerinde, Ayarlar > iCloud > Yedekleme’ye gidin ve Şimdi Yedekleyin’e dokunun.)

Apple Watch sahipleri dikkat: iPhone’unuzu değiştirmek Apple Watch’unuzu sıfırlamanızı ister. Uygulamalarınız ve ayarlarınız, saatiniz sıfırlanmadan önce iPhone’daki Watch uygulamasına yedeklenecek. Yedekleme işlemi yalnızca 100-200KB civarında olduğu için depolama alanı hakkında endişelenmeyin.

Ayrıca, iPhone’unuzda kullandığınız sağlık verileriniz varsa, iPhone’unuzu iCloud aracılığıyla yedeklemeniz veya şifrelenmiş bir iTunes yedeklemesini kullanmanız gerekir; yasal nedenlerden ötürü Apple kişisel sağlık verilerinizi şifreleme olmaksızın yedeklemez.

Bu, yedeklemenizi iTunes’de şifreleme yapmadan veya iCloud’u kullanmadan yaparsanız, yedekleme sonrası Apple Watch verileriniz geri yüklenecektir ancak egzersiz / sağlık verilerinizi aktarılmaz.

2. Adım: Yeni iPhone’unuzu Açın

Yeni iPhone’u açtıktan sonra cihazı ayarlamak için ekrandaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

3. Adım: iCloud / iTunes Yedeklemesinden Geri Yükleme

Yeni iPhone’unuza Apple kimliğinizle giriş yaptıktan sonra, iPhone’unuzu yeni bir iPhone olarak ayarlamak isteyip istemediğiniz sorulur veya varolan bir yedeklemeyi iTunes veya iCloud aracılığıyla geri yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur.

Buradan, iCloud’dan geri yüklemeyi veya iTunes’den geri yüklemeyi seçin ve eski iPhone’unuzun en sonki yedeklemesini seçin.

4. Adım: Verileriniz Geri Yüklenirken Sabırlı Olun ve Bekleyin

Geri yüklenecek olan bir yedeklemeyi seçtikten sonra, verileriniz ve ayarlamalarınız eski iPhone’unuzdan aktarılır. Bu süre, yedeklemenin boyutuna (iTunes ve iCloud) ve Wi-Fi hızınıza (iCloud) bağlı olarak değişebilir.

Bu işlem tamamlandığında, eski iPhone’unuzdaki tüm fotoğraflara, kişilere, mesajlara ve diğer tüm verilere erişebilirsiniz.

teknik destek