İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eski WhatsApp mesajları yeni telefona aktarma

WhatsApp eski numaradaki mesajlar yeni numaraya aktarma nasıl olur? Eski WhatsApp hesabını yeni telefon numarasını aktarma işlemi için numara değişikliği yapılması gerekiyor. Eski WhatsApp yeni numaraya taşıma işlemi hesap açık ise yapılabilir.

teknik destek

Bazen kullanıcılar eski WhatsApp hesabını kapattıktan sonra yeni WhatsApp hesabına aktarmak için çıkış yolları ararlar. Bazıları da telefon numarasını değiştirdim yeni telefon numarasına WhatsApp mesajlarını aktarmak istiyorum şeklinde yardım istiyor. Bu durum için net bilgiyi bu konuda bulacaksınız.

Eski WhatsApp yeni WhatsApp’ a nasıl taşınır? Eski WhatsApp’ ı yeni WhatsApp’ a nasıl aktarılır sorusu çok olmasa da ara ara gelmekte. Kişi telefon numarasını değiştirmiş birde eski numaradan da WhatsApp’ ı silmiş. Peki çözümü var mı? Ne yazık ki yok diyebiliriz. Bir ihtimal WhatsApp’ a yazıp yardım istemek. Çoğunlukla eli boş dönülür.

WhatsApp hesabı numara kapatıldığında kapanmaz. Telefon numarasıyla açılan hesabı numara kapatıldığında yine kullanıma devam edilir. Yani numara ile doğrulanmış WhatsApp hesabını kapatmak için ya WhatsApp uygulamasından hesap silme işlemini yapmanız veya WhatsApp uygulamasını o telefondan silmeniz gerekir. Ama silerseniz hesap kapanma sadece artık numara olmadan hesap açılamaz.

Kapatılan telefon numarasından eğer WhatsApp hesabı sil yapılmadıysa ve başkası o numarayı alırsa o hesabı kullanabilir. Bundan dolayı muhakkak açık olan uygulamadan hesap sil yapınız.

Eski telefondaki WhatsApp mesajlari yeni telefona aktarma-2
Eski WhatsApp yeni WhatsApp aktarma
Eski telefondaki WhatsApp mesajlari yeni telefona aktarma-3

Eski WhatsApp mesajları yeni telefona aktarma

Eski WhatsApp yeni WhatsApp aktarma

Eski telefon numarasındaki WhatsApp hesabını yeni numaraya taşıma işlemini yapabilmeniz için eski numara ile doğrulanmış WhastApp’ ın açık olması gerekiyor. Eğer açıksa uygulamadan numara değiştirme işlemini yapınız.

Numara değişimi olmamışsa ve uygulama telefondan silinmişse tek yöntem veri kurtarma işlemi. Bunun için silinen WhatsApp hesabının bulunduğu telefonu bilgisayara bağlayarak veri kurtarma programlarını denemek.

WhatsApp ile iletişime geçebilmeniz için yardım sayfasında bulunan e-posta adreslerine mail atınız.

Eski WhatsApp mesajları yeni telefona aktarma olmuyorsa ve gerekli koşullarda sorun yoksa yorumlarınızı bekliyoruz.

müşteri hizmetleri

2 Yorum

  1. Baki Baki 26 Şubat 2020

    Hattım kapalı olduğu için doğrulama kodu SMS ile bana ulaşmıyor

    • Müşteri hizmetleri Müşteri hizmetleri 27 Şubat 2020

      Whatsapp’ a mail atamaktan başka bir şey yapamazsınız. Hesabı doğrulama için tek yöntem sms.

Yorumlar kapatıldı.